Jak czytać oznaczenia na oponach?

Jak czytać oznaczenia na oponach?

Bezpieczeństwo i komfort jazdy autem zależą w dużej mierze od rodzaju i stopnia zużycia opon samochodowych. Każdy pojazd powinien być wyposażony w ich dobrze dobrany komplet, który spełnia wszelkie wymogi jakościowe. Zarówno opony letnie, jak też konkretna opona zimowa posiadają zestaw oznaczeń, które informują nas o parametrach jakie posiada dany rodzaj ogumienia kół samochodowych, sprawdź także https://www.continental-opony.pl/samochod/technologia/wiedza-dotyczaca-ogumienia.

Podstawowymi i szczególnie wyeksponowanymi elementami jest nazwa producenta i modelu opony. Następnie należy zwrócić uwagę na potrójne oznaczenie, które informuje o szerokości opony w milimetrach, wysokości jej profilu w procentach, a także rodzaju konstrukcji opony i średnicy obręczy. Podana jest także maksymalna prędkość, z jaką można jeździć używając danych opon. Z kolei numer seryjny DOT to kombinacja cyfr i liter. Pierwsze osiem z nich oznacza producenta, rozmiar opony i fabrykę, gdzie wyprodukowano dany egzemplarz, natomiast ostatnie cztery to data produkcji. Dwie pierwsze cyfry to numer tygodnia kalendarzowego, a dwie ostatnie to rok kalendarzowy. Parametr ten jest niezwykle istotny w przypadku zakupu opon używanych. Na boku opony możemy także znaleźć symbol TWI, który wskazuje położenie wskaźnika zużycia bieżnika. Sam wskaźnik znajduje się natomiast w rowku bieżnika.

Warto również wspomnieć o innym wskaźniku zużycia, który dotyczy sposobu zachowania się opony na mokrej nawierzchni. Oznaczony jest on za pomocą symbolu krzyżyka i kropli wody. Gdy opona zużyje się do wskazanych poziomów, zaleca się zakup nowego egzemplarza ogumienia. Podyktowane to jest stopniowym pogarszaniem się warunków jezdnych opony, co następuje w wyniku pojawiania się kolejnych faz jej eksploatacji. Dla osób ceniących wygodę na najwyższym poziomie bardzo istotny okazuje się symbol SSR. Jego obecność na boku opony informuje, że jest ona odporna na przebicia i ma wzmocnioną ścianę boczną. Oznacza to, że w razie złapania gumy można przejechać określoną ilość kilometrów bez konieczności wymiany koła na drodze.

Wielu producentów samochodów informuje o tym fakcie stosując specjalne oznaczenie na oponach, które wchodzą w skład seryjnego wyposażenia aut. Zakup charakteryzowanych elementów to szczególnie ważna kwestia. Dla wielu osób jest to rzecz skomplikowana i nastręczająca pewnych trudności. W razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy zapytać sprzedawcę opon, czy warto kupić konkretne opony. Oznaczenia na ogumieniu kół samochodowych przekazują niezwykle cenne informacje, na które powinien zwrócić uwagę każdy kierowca.

Czym charakteryzuje się dobra szkoła jazdy

Czym charakteryzuje się dobra szkoła jazdy?

W życiu każdego człowieka w końcu dochodzi do momentu, kiedy trzeba się zdecydować, czy trzeba zrobić kurs na prawo jazdy. Bardzo często decydują się na niego młodzi ludzie, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła jazdy. Przed wyborem placówki trzeba zastanowić się nad tym, czego oczekujemy. Wielu młodych nie wie, jak najlepiej polepszyć swoje umiejętności jazdy samochodem, dlatego tak ważny jest wybór właściwego miejsca na kurs jazdy.

Na co w takim razie zwracać uwagę? Przede wszystkim na częstotliwość jazd w tygodniu. Wiele szkół ma tylu kandydatów, że nie wyrabiają z godzinami i trzeba umawiać się na daleko do przodu, a jeśli już się uda ustalić odpowiedni termin, jest to jedna czy dwie godziny w tygodniu. Tak nie powinno być, najważniejsza zasada każdego kierowcy to dużo jeździć i uczyć się na własnych błędach. Nie ma możliwości, by czegokolwiek się nauczyć, jeżdżąc raz na jakiś czas. Najbardziej optymalna wersja to w godziny prowadzenia samochodu co dwa dni, aż do uzyskania takich umiejętności, które pozwolą zdać egzamin na prawo jazdy. Dzięki temu będziemy cały czas na bieżąco monitorować swoje postępy, a świadomość pozwoli ustalić, czy po przejechaniu ustawowej ilości godzin powinniśmy decydować się na zdawanie egzaminu, czy zainwestować w kilka dodatkowych godzin kursu. Każda dobra szkoła jazdy, na przykład http://qmobil.pl/ z pewnością poinformuje kursanta o jego poziomie umiejętności i z pewnością nie wyśle go nieświadomego na kurs.

Cenna rada – ostatnie dwie godziny jazd można ustalić sobie zaraz przed praktycznym egzaminem na prawo jazdy – dzięki temu będziemy na świeżo z prowadzeniem samochodu i będziemy w swego rodzaju ciągu, który ułatwi nam aklimatyzację w nowym pojeździe. Jest to sprawdzony sposób, który poleci każda sensowna szkoła jazdy w danym mieście. Wiele osób już tak zrobiło i żadna nie żałowała, dlatego nie ma co się zastanawiać, tylko na spokojnie podejść do tematu i jeździć tyle, by zostać prawdziwym mistrzem kierownicy, który nie będzie niebezpieczny dla innych.

Po czym poznać zużycie opon w samochodzie?

Po czym poznać zużycie opon w samochodzie?

Nowe opony w samochodzie gwarantują optymalny komfort jazdy, zapewniają doskonałą przyczepność, skracają drogę hamowania oraz podnoszą bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Dowiedz się jak rozpoznać zużycie opon w samochodzie, kiedy przychodzi czas na zmianę ogumienia oraz gdzie szukać markowych opon w atrakcyjnych cenach.

Kiedy opona jest zużyta?

Opona, której uszkodzenia uniemożliwiają jej normalne użytkowanie, nadaje się do wymiany. Podobnie jak opona, której minimalna głębokość bieżnika wynosi mniej niż 1,6 mm. Większość dostępnych na rynku opon wyposażonych jest we wskaźnik granicznego zużycia bieżnika, umiejscowiony na jej obwodzie. Pozwala to szybko i bezbłędnie stwierdzić, czy nasza opona jest już na tyle zużyta, że konieczna jest jej wymiana. Ze zużyciem opony mamy do czynienia również wówczas, kiedy ogumienie nie nadaje się do użytku z uwagi na swój wiek – stare opony mogą być bardzo niebezpieczne na drodze.

Jaki rodzaj zużycia wyklucza oponę z dalszego użytku?

Nie tylko wspomniane powyżej graniczne zużycie bieżnika na poziomie mniejszym niż 1,6 mm wyklucza oponę z dalszego użytkowania. Nie powinniśmy używać również opony, której poszczególne fragmenty oddzielają się od siebie. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy jeździć na oponach z odklejonym bieżnikiem, a jeśli w dowolnym miejscu na oponie widać już drutówkę, to taka opona również nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Podobnie jak opona wybrzuszona, wzdęta lub w jakikolwiek inny sposób zdeformowana.

Jakie są rodzaje zużycia opon i po czym je rozpoznać?

Jeśli chodzi o rodzaje zużycia opon, możemy wymienić kilka podstawowych i najczęściej spotykanych. Pierwszym z nich jest oczywiście zużyty bieżnik, jednak wszelkiego rodzaju deformacje, separacja (oddzielenie lub odklejenie) poszczególnych elementów opony, przecięcia i dziury w gumie, a także plamy i odparzenia, to kolejne rodzaje zużycia opony, które uniemożliwiają jej użytkowanie.

Głębokość zużycia bieżnika a własności trakcyjne opony

Optymalne właściwości trakcyjne opony zapewnione są wyłącznie przy nowych oponach. W miarę eksploatacji właściwości te spadają, a opona o granicznej głębokości bieżnika 1,6 cm nie ma nawet w połowie tak dobrych właściwości trakcyjnych, jak nowa opona. Pokazuje to wyraźnie, jak ważne jest dbanie o stan techniczny ogumienia w swoim samochodzie. W przypadku poślizgu lub kierowania po mokrej nawierzchni, osłabienie właściwości trakcyjnych może mieć katastrofalne skutki.

Jak dbać o opony?

Właściwa troska o opony przejawia się m.in. w regularnej kontroli ciśnienia w oponach (kompresor dostępny jest na większości stacji paliw, stosowaniu się do maksymalnego obciążenia czy w bezpiecznej, przepisowej jeździe i eksploatacji pojazdu.

Kiedy należy zmienić opony?

Trudno o udzielenie jednej, uniwersalnej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Z całą pewnością, wszystkie opisane powyżej uszkodzenia, takie jak:

  • zużycie bieżnika,
  • separacja części opony,
  • dziury i przetarcia,
  • przecięcia gumy,
  • odparzenia

powinny niezwłocznie skutkować wymianą.

Zastanawiasz się gdzie kupić opony do swojego samochodu? Potrzebujesz fachowej porady? Wejdź na https://noweopony.pl/ i skorzystaj z fachowej pomocy specjalistów, którzy dopasują najlepsze opony do twojego samochodu.

Jak zadbać o wygląd felg?

Jak zadbać o wygląd felg?

Zainwestowałeś w wymarzone felgi? Teraz zadbaj o to, by zawsze wyglądały dobrze! Świeżo kupione felgi prezentują się pięknie i z całą pewnością poprawiają estetykę samochodu, ale z czasem mogą stracić na uroku. Wpływa na to oczywiście częstotliwość użytkowania samochodu. Jeśli chcesz mieć pewność, że lakier na felgach będzie wyglądał zawsze nienagannie, zadbaj o jego wygląd.

Detailig felg – przygotuj swój samochód do sezonu

Detailing felg to szereg zabiegów, które nie zajmują wiele czasu – wystarczy, że oddasz felgi specjalistom na około 4 godziny. Po tym czasie otrzymasz odnowione i odpowiednio zabezpieczone felgi, które można natychmiast zamontować. Detailing to działanie wieloetapowe, dzięki któremu nawet nieco uszkodzone felgi mogą wyglądać jak takie, które dopiero co kupiono. O felgi warto zadbać zwłaszcza przed i po zakończeniu okresu jesienno-zimowego. Przeprowadzone zabiegi pozwolą Ci zabezpieczyć felgi nawet na 6 miesięcy, dzięki czemu nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych będą wyglądać doskonale.

Jak poprawić wygląd felg?

W ramach detailingu specjaliści wykonują m.in.

  • Demontaż oraz montaż kół, dzięki któremu można bez problemu wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca
  • Obustronne wyczyszczenie felgi z naleciałości drogowych oraz klocków hamulcowych
  • Zabezpieczenie felg powłoką ochronną, która działa przez 6 miesięcy

Felgi nie mają lekko w polskim klimacie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dokładne wyczyszczenie felgi teoretycznie można przeprowadzić w warunkach domowych, ale w praktyce bardzo łatwo uszkodzić lakier. Felgi powinny być czyszczone przez fachowców, którzy wiedzą, jakiej siły mogą użyć, by nie uszkodzić powierzchni. Ponadto trzeba też uważać na stosowane detergenty – niektóre mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Stosowany preparat powinien być dostosowany do czyszczonej powierzchni – tylko wtedy mamy gwarancję, że warstwa ochronna felgi nie zostanie naruszona.

Samo nałożenie powłoki ochronnej jest zabiegiem wartym uwagi. Dzięki niemu felga zyskuje dodatkową warstwę, która doskonale zabezpiecza lakier. Powłoka ochronna wykazuje działanie hydrofobowe – oznacza to, że odpycha wodę i brud, dzięki czemu felgi wyglądają znacznie lepiej nawet przy niekorzystnej pogodzie. Powłoka gwarantuje również ochronę przed zarysowaniem oraz pyłem, który przedostaje się od klocków hamulcowych na felgi. Powłoka to w tej chwili najlepszy sposób na zabezpieczenie samochodu; dzięki niej nie musisz obawiać się o to, że nowe felgi zniszczą się szybko. Oczywiście żeby zabieg miał sens, należy go powtarzać mniej więcej co pół roku (na tyle wystarcza jednorazowe założenie powłoki ochronnej). Jeśli zastanawiasz się, czy stać cię na kolejne wydatki, to pomyśl o tym, że dobra ochrona gwarantuje, że nie będziesz musiał często zmieniać felg. Brak ochrony sprawia, że będą one zużywać się znacznie szybciej, więc i tak wydasz pieniądze – jeśli nie na powłokę, to na nowe felgi. Warto o tym pamiętać.

Autor: Mariusz Zakrzewski Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z firmą Ecopless z Pszczyny.

Producent myjni bezdotykowych – co warto wiedzieć

Możliwość zarabiania na myjni bezdotykowej możliwy jest po zakupie całości rozwiązania, które jest niezbędne do prowadzenia korzystnego interesu. Dzięki dołożeniu starań uda się w krótkim czasie uzyskać spory dochód, naturalnie w sytuacji, gdy klienci będą zadowoleni z jakości. Warto z dużym wyprzedzeniem zainteresować się ofertą producentów myjni bezdotykowych, żeby mieć porównanie i w chwili zakupu podjąć najlepszą decyzję. Tego typu produkty muszą być naprawdę dopracowane;  wszelkie ewentualne błędy mogą szybko stać się problemem nie do przeskoczenia, zwłaszcza jeśli klienci zaczną zwracać uwagę na jakość i szybkość realizacji usług. Gdy myjnia jest świetnie wyposażona, nowoczesna i wysokiej jakości, najprawdopodobniej w krótkim czasie pojawią się oczekiwane zyski. Założenie myjni w jednym z większych miast wymusza natychmiastowe zajęcie się opłacalnością wszystkich zastosowanych rozwiązań. Trzeba polegać wyłącznie na najlepszych produktach, które nie zniszczą się ani nie przestaną poprawnie działać wskutek częstego używania. Niezbędne są więc rozwiązania najlepszych marek, znanych na rynku i cenionych przez klientów.

Producent myjni bezdotykowej – co i jak?

Producent myjni bezdotykowych powinien brać pod uwagę głównie to, że z oferowanego udogodnienia będą korzystać przede wszystkim klienci spieszący się, tacy, dla których liczy się każda sekunda. Wybór rozwiązań technicznych powinien być więc nastawiony w kierunku maksymalnej łatwości i sprawności działania, jak również wytrzymałości – nie każdy klient zdecyduje się na to, by delikatnie obchodzić się z urządzeniami w myjni, mogą być takie osoby, które przypadkowo coś uszkodzą lub oderwą. W wyniku tego nie powinno jednak stać się nic na tyle poważnego, by myjnia nie nadawała się do użytku przed całkowitym remontem. Producent myjni bezdotykowych zwraca też uwagę na to, by w razie różnych problemów technicznych dawało się łatwo zmodyfikować jedną lub więcej części. Rozwiązanie takie jest bardziej oszczędne, niż zmuszanie klientów do wymieniania całości – mało kto wykonałby taki krok w związku z niewielką usterką techniczną.

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Czyszczenie tapicerki samochodowej – o co zadbać

Jeśli uważasz, że przyszedł czas, w którym Twój samochód potrzebuje czyszczenia wewnętrznego, ten artykuł jest dla Ciebie. Wielu właścicieli aut zastanawia się, czy zabrać się za czyszczenie tapicerki samochodu samemu czy może zlecić to fachowcom. Jeśli czujesz, że podołasz temu zadaniu, powinieneś udać się do sklepu motoryzacyjnego w celu nabycia odpowiednich preparatów. Na rynku istnieje mnóstwo firm, które oferują środki do czyszczenia wnętrza samochodu. Warto przed zakupem sprawdzić opinie na ich temat lub podczas zakupu dokładnie przeczytać etykietę, by mieć pewność, że dany preparat nie wpłynie niekorzystnie na naszą tapicerkę. W kilku krokach przedstawimy Ci, jak powinien przebiegać cały zabieg.

Czyszczenie tapicerki samochodowej - co warto wiedzieć

Zacznijmy od dokładnego odkurzenia całego wnętrza samochodu. Jest to proces niezwykle czasochłonny i wymaga dużej dokładności. Usunięcie wszystkich zabrudzeń, piasku, kurzy, a zwłaszcza sierści zwierząt nie jest proste. Dlatego trzeba na tą czynność poświęcić bardzo dużo czasu i wyczyścić każdy zakamarek auta. Następnie pranie tapicerki, jeśli jest materiałowa. Tutaj warto zaopatrzyć się nie tylko w produkt do prania tapicerki, ale również w płyn usuwający silne plamy i zabrudzenia. Należy pamiętać, by nie przesadzać z użyciem wody. Przemoczona tapicerka będzie bardzo długo wysychać, istnieje również ryzyko powstania grzyba i pleśni. Pranie rozpoczynamy od foteli. Następnie boki drzwi, podsufitka i oczywiście dywaniki. Po tej czynności musimy odczekać nawet kilka godzin, aż wszystko wyschnie. Zabieg najlepiej wykonywać na słońcu, dzięki temu czas oczekiwania będzie krótszy. Cały proces nie wydaje się być jakoś szczególnie skomplikowany, jednak jeśli nie czujemy się pewni, możemy zlecić czyszczenie wnętrza auta fachowcom. Pranie tapicerki to wydatek rzędu 200-300 zł, a będziemy mieć pewność, że wszystko wykonane jest dokładnie i profesjonalnie. Jeśli nie wiesz, który salon auto kosmetyki wybrać, zajrzyj na strony internetowe i zapoznaj się z ofertą oraz cennikiem. Warto także poznać opinie i rekomendacje innych klientów.

Czym jest lokalizacja samochodów GPS?

Kradzież samochodu to bardzo nieprzyjemna sytuacja, która może się przytrafić każdemu. Jeśli zawiodą wszystkie inne systemy bezpieczeństwa, to auto można zlokalizować przy pomocy lokalizatora GPS. Czym jest ? Jak działa ? […]

mercedes a części

Mercedes – części o jakie należy zadbać

Marka Mercedes wywołuje dużo pozytywnych skojarzeń, m.in. z tradycją motoryzacji. Samochody spod tego szyldu produkowane są z pasją i wyglądają jak marzenie miłośnika szybkiej jazdy. Za powstanie marki odpowiada niemiecki koncern Daimler – świetnie znany wśród innych firm motoryzacyjnych. Jakość rozwiązań technicznych stosowanych przez Mercedesa powoduje, że części do Mercedesa są nietypowe i mają swoją cenę. Dzięki tak dobrym częściom klienci kupujący samochody są pewni tego, że pojazdy sprostają wszelkim wyzwaniom i sprawdzą się w ruchu drogowym na dowolnym typie nawierzchni.

Mercedes – twórcy marki

Twórcami tej znanej marki są oczywiście Niemcy: Karl Benz, Gottlieb Daimler, Wilhelm Maybach. Z ich współpracy narodziły się pierwsze pojazdy wysokiej klasy z sześciolitrowym silnikiem. Późniejszy rozwój firmy przyniósł rozszerzenie produkcji w stronę głównie samochodów osobowych, a także jakościowych dostawczych. Dzisiaj Mercedes oferuje klientom bardzo różne auta z nadwoziami typu hatchback, SUV, dla każdego coś miłego. Nie brakuje również większych pojazdów – dostawczych vanów, ciężarówek, autobusów. Części do Mercedesa można bez problemu kupić jako używane lub zupełnie nowe, dlatego też wymiana i prace warsztatowe kwitną. Zainteresowanie marką nie dziwi, bo grupie twórców udało się stworzyć prawdziwie doskonałą ideę, która ciągle jest rozwijana. Pojazdy marki Mercedes sprawują się świetnie na ulicach i drogach pozamiejskich, są bardzo wydajne, szybkie i zwrotne.

części do mercedesa - na co zwrócić uwagę

Mercedes a części

Jeśli chodzi o mercedes części, chociaż nietrudno jest je znaleźć, czasami wymiana czegoś, co nawaliło w aucie, sprawia trochę problemów. Kierowcy miewają problemy z określeniem dokładnej specyfiki potrzebnych części lub szukają bez przemyślenia, a tymczasem potrzebne części ma praktycznie każdy sklep motoryzacyjny. Nowe auta wyposażyć można w części w renomowanych salonach. Gdy chodzi o nieco starsze pojazdy, można zajrzeć do internetu, czyli sklepów online. Trzeba jednak dokładnie weryfikować znalezione elementy, bo tylko dobry stan nabytych produktów przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Użycie części zużytych lub w kiepskiej jakości ma wpływ na kondycję pojazdu.

Ściereczki z mikrofibry – uniwersalny produkt do czyszczenia

Ściereczki z mikrofibry – zna je każda gospodyni domowa. Jednak nie każdy mężczyzna wie, że nadają się one nie tylko do kuchni. Świetnie sprawdzą się do czyszczenia lakieru, skórzanej tapicerki oraz kokpitu.

Użyj rąk przy lakierze

Jak wygląda standardowe mycie samochodu w wykonaniu polskich kierowców? Jedziemy na myjnię, wydajemy parę złotych i wracamy do domu. A jak powinno ono wyglądać? Na myjni powinniśmy wydać więcej niż parę złotych, by mieć pewność, że dokładnie umyliśmy nasz samochód. Dopiero wtedy możemy przejść do kolejnych czynności. Przede wszystkim warto byłoby zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki samochodowe przy pomocy których zadbamy o lakier. Nie musimy od razu wydawać setek złotych na auto detailing. Wystarczy kilkanaście, kilkadziesiąt na preparaty do lakieru. Jeżeli chcemy uodpornić nasz samochód na zanieczyszczenia a jednocześnie zależy nam, by lakier pięknie się prezentował, warto sięgnąć po wosk lub mleczko. W zależności od tego, jaki produkt wybierzemy, uzyskamy konkretny efekt.

Ściereczki z mikrofibry – do lakieru i kokpitu

Jednak by go uzyskać, trzeba użyć odpowiednich narzędzi. Przy niektórych produktach dołączane są gąbki, za pomocą których możemy je nakładać. Jednak są one z reguły niewielkie i średnio wygodne. Dlatego warto zaopatrzyć się w ściereczki z mikrofibry. Jest to najlepsze narzędzie do ręcznej pielęgnacji auta. Ściereczki z mikrofibry nie uszkodzą lakieru, a przy tym nie są drogie (najtańsze kupimy już za niecałe 10 złotych). Jeżeli kupimy środek, który nadaje się do usuwania rys z lakieru samochodowego, również możemy wykorzystać ściereczki z mikrofibry. Mają one jeszcze jedną zaletę – po zakonserwowaniu lakieru możemy ich użyć do czyszczenia środka pojazdu.

Jaki środek do czyszczenia skóry?

Najbardziej zainteresowani kupnem ściereczek z mikrofibry powinni być właściciele aut ze skórzaną tapicerką. Plastik można wyczyścić przy użyciu różnych materiałów, jednak skóra jest o wiele delikatniejsza. Wiąże się z tym również zakup profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Do skóry musimy mieć specjalny środek do czyszczenia skóry. A tych w sklepach oferujących profesjonalne kosmetyki samochodowe jest całe mnóstwo. Możemy wybierać spośród wielu produktów. Są to m.in.: balsam koloryzujący do skóry, mleczko do czyszczenia i konserwacji, pianka do czyszczenia skóry czy odżywka do skóry. Jak widać profesjonalne kosmetyki samochodowe to nie tylko czyszczenie, ale i konserwacja, która pomoże naszej tapicerce zachować trwałość na dłużej.

Jak otworzyć myjnię samochodową? Pomysł na biznes

Masz pomysł na biznes? Chciałbyś wiedzieć jak otworzyć myjnię samochodową? Szukasz szczegółowych informacji na ten temat? W takim razie ten tekst jest dla ciebie! Dowiesz się z niego, czym różnią się poszczególne rodzaje myjni i gdzie szukać pomocy.

Najtrudniej znaleźć pomysł

Otworzyć swój własny biznes chciałoby wielu. Jednak nie każdy wie, co chciałby robić. Jeżeli ty wiesz – gratulujemy. Należysz do wąskiego grona osób, które mają pomysł na siebie i chcą go zrealizować. Pytanie brzmi „jak to zrobić?”. Otwarcie własnego biznesu nie jest takie proste. Trzeba spełnić szereg wymogów administracyjnych i dysponować odpowiednią gotówką. My w poniższym tekście wyjaśnimy, jak otworzyć myjnię samochodową i kto może nam w tym pomóc.

Jak otworzyć myjnię samochodową?

Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje myjni samochodowych. Są to: tradycyjna myjnia wodna, myjnia samoobsługowa oraz myjnia parowa (tę ostatnią można podzielić również na stacjonarną i mobilną). Każda z nich charakteryzuje się innymi wymogami formalno-prawnymi, kosztem inwestycji oraz stopą zwrotu. Przyjrzyjmy się zatem każdej z osobna. Jeżeli mamy sporo czasu, cierpliwości i pieniędzy, dobrym pomysłem jest zainwestowanie w tradycyjną myjnię samochodową. Jednak wcale nie żartujemy z cierpliwością, bowiem czas oczekiwania na uzyskanie pozwoleń wodno-prawnych waha się od 3 do nawet 8 miesięcy. A nie mamy pewności, że takowa zgoda zostanie nam udzielona. Do tego dochodzą różne koszta. Oprócz standardowych (wynajem/wykup działki, postawienie myjni), musimy również pamiętać o zakupie odmulaczy, separatorów czy odstojników i innego sprzętu. To może w takim razie myjnia samoobsługowa, zwana również bezobsługową? Niestety, tutaj również musimy przygotować się na wizytę w urzędzie i uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Również musimy zainwestować sporo pieniędzy (nawet milion złotych). W przeciwieństwie do myjni ręcznej, czas zwrotu w przypadku myjni bezdotykowej znacząco się wydłuża i może wnosić nawet 10 lat.

To może myjnia parowa?

Została nam do omówienia ostatnia – myjnia parowa. Ona wydaje się najbardziej trafioną inwestycją, o którą może pokusić się każdy. Dowiedz się jak otworzyć myjnię samochodową z Gtlux. Najważniejsza różnica to sam sposób mycia. Na myjni parowej, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystujemy parę wodną, nie zaś wodę. Co to oznacza, że do jej otwarcia nie potrzebujemy pozwoleń wodno-prawnych, zaś samo mycie jest przyjazne dla środowiska, bowiem myjnia parowa prawie wcale nie generuje ścieków. Dodatkowo, myjnia parowa może być mobilna, dzięki czemu klient nie musi przyjeżdżać do nas, tylko my do niego. Teraz, skoro już wiesz, jak otworzyć myjnię samochodową, możesz śmiało zacząć spełniać swoje marzenia.