bmw

Mała rzecz, a robi różnicę. Poznaj prace detailingowe przy samochodzie, które możesz wykonać samodzielnie

Każdy chce, by jego auto, niezależnie od tego z jakiego jest rocznika i ile ma kilometrów na liczniku prezentowało się dobrze na zewnątrz, a jednocześnie nie miało poważniejszych usterek. Są takie prace detailingowe, czyli głównie związane z pielęgnacją części samochodowych i karoserii, które można wykonać samodzielnie. Drobne rzeczy robią różnicę. Warto więc zapoznać się z listą robót, z którymi poradzi sobie każdy lub prawie każdy.

Reflektory, które świeca jak nowe

ReflektoryNa reflektorach, zarówno przednich, jak i tylnych lampach z czasem pojawiają się zmatowienia, zarysowania czy odbarwienia i to już na kilkuletnich samochodach. Przyczyną są zanieczyszczenia w postaci piasku i kamieni, promieniowanie UV, a także używane silniejsze chemikalia. Zmatowiony reflektor nie świeci tak jak nowy, ale to nie oznacza, że trzeba go wymieniać, bowiem wystarczy odrobina czasu w weekend i można przywrócić mu blask. Warto od razu zająć się wszystkimi reflektorami. Takie prace ważne są zwłaszcza przed zimą, kiedy reflektory są jeszcze bardziej eksploatowane. W końcu nie chcesz, aby Twoje reflektory dawały przytłumione światło. Zatem zaopatrz się w papier ścierny, polerkę elektryczną, pasty polerskie do czyszczenia i polerowania plastików klarownych, bowiem reflektory bardzo rzadko są wykonywane ze szkła. Przyda się także ścierka, płyn do mycia szyb i woda. Ponadto oczywiście krążki polerskie, futro polerskie, czy preparat do ochrony lamp przed promieniowaniem UV. Po oczyszczeniu reflektorów przy użyciu wody z preparatem do mycia szyb musisz zabezpieczyć karoserię wokół reflektorów taśmą maskującą. Wtedy możesz przystąpić do pracy. Najpierw używasz papieru o mniejszej gradacji, a potem nieco większej, jeśli lampy są bardziej matowe czy zarysowane. Używasz ruchu prawo-lewo i góra dół, nigdy okrężnego. Potem rozprowadzasz pastę polerską i używasz polerki na nie największych, raczej niskich obrotach. Usuwasz resztki pasty polerskiej. Wycierasz reflektor, najlepiej szmatką z mikrofibry, która nie pozostawia smug i rys, a potem już podziwiasz swoje dzieło. Polerowanie lamp zajmie Ci kilka godzin, ale efekt Cię zachwyci.

Odnawiamy chromowane elementy i aluminiowe felgi

Jeśli już zabierasz się za detale, to warto odnowić chromowane elementy w samochodzie, mogą to być listwy, orurowanie czy wydech. Wszystkie chromowane części można łatwo odnowić i nadać im blask wystarczy pasta polerska do metalu, a także ściereczka z mikrofibry. Odnowić można również aluminiowe felgi. One narażone są często na większe uszkodzenia, dlatego tu możemy dokonać pełnej regeneracji. Wystarczy zaopatrzyć się w papier ścierny, maskujący, taśmę maskującą, szpachlę do aluminium, podkład akrylowy w sprayu, farbę na felgi w sprayu, a także lakier bezbarwny w sprayu. Nie można zapomnieć o ściereczce pyłochłonnej potrzebnej niemal na każdym etapie po utwardzeniu środków, a także włókninie ściernej, która posłuży do zmatowienia podkładu. Wszystkie specyfiki należy używać według zaleceń producenta, pamiętając o nakładaniu cienkich warstw i czekaniu na wyschnięcie każdej z nich odpowiedni czas. W efekcie otrzymamy felgę wyglądającą jak nowa.

Czyścimy tapicerkę, dywaniki, ale również karoserię

wnetrze autaPrace detailingowe nie dotyczą jedynie lakieru czy elementów metalowych i reflektorów, ale również wnętrza samochodu. Tutaj warto dokonać gruntownego czyszczenia. Przyda się odkurzacz piorący, który oczyści nie tylko tapicerkę, ale również dywaniki samochodowe. Warto gruntownie oczyścić karoserię, zwłaszcza przed pracami detalingowymi typu glinkowanie czy uzupełnianie ubytków lakieru. Dedykowane środki pomogą pozbyć się nawet trudnych zabrudzeń, a żywice można usunąć poprzez glinkowanie.

Pozbywamy się drobnych rys i ubytków lakieru

Ostatnią kwestią są rysy i ubytki lakieru, które denerwują każdego właściciela samochodu.  Drobne rysy i odpryski można usunąć bez stosowania polerki elektrycznej, past polerskich, podkładów i lakierów dwufazowych. Można wybrać po prostu zaprawki w pędzelku. Wystarczy oczyścić i odtłuścić element poddawany renowacji, a następnie energicznie wstrząsnąć lakier zaprawkowy. Potem można przystąpić już do nakładania precyzyjnym pędzelkiem.

Jest wiele rzeczy, o które możemy zadbać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrym sklepie z akcesoriami do pielęgnacji samochodu i lakierniczymi, a potem znaleźć chwilę czasu, by samochód nawet po wielu latach użytkowania prezentował się świetnie. Takie prace warto wykonać także wtedy, kiedy planujemy sprzedaż.

Przyciemnianie szyb w samochodzie

Przyciemnianie szyb w samochodzie – folie, sposoby i trwałość

Przyciemnianie szyb dawniej kojarzyło się przede wszystkim ze szpanerstwem oraz filmami o tle gangsterskim, jednakże warto zaznaczyć, iż takie zastosowanie nie tylko znacznie poprawia komfort jazdy ale również zwiększa bezpieczeństwo. O czym warto pamiętać? To, aby decydując się na takie rozwiązanie działać zgodnie z przepisami oraz przestrzegać kilku podstawowych zasad, gdyż dzięki temu można osiągnąć bardzo wysoką jakość tego udogodnienia. W poniższym artykule dowiesz się między innymi jakie są sposoby przyciemniania samochodu oraz wiele innych istotnych informacji! […]

motor

Jaką nawigację do motocykla kupić?

Kochasz jednoślady? Chciałbyś wybrać się na prawdziwą męską wyprawę swoją ukochaną maszyną? Poczuć wolność, dreszcz emocji i przygody? Ktoś powiedziałby, że wystarczy wsiąść na motor i jechać przed siebie. Jednak dobrze jest być przygotowanym na wszystko w czasie trasy, ustalić sobie cel wyprawy. […]

Samochody Mazda

Samochody Mazda

Mazda to japoński producent samochodów cieszący się szczególną pozycją wśród użytkowników i ekspertów. Z uwagi na przeprowadzanie pełnego procesu produkcyjnego w kraju kwitnącej wiśni ich pojazdy cechują się ponadprzeciętną jakością wykonania, której zawdzięczają również swoją niezawodność. Jednak powodów, by zdecydować się na Mazdę, jest znacznie więcej. […]

Leasing samochodowy przez internet

Leasing samochodowy przez internet. Czy to się opłaca?

Trudno sobie wyobrazić prowadzenie działalności gospodarczej bez dostępu do pojazdów samochodowych. Niezależnie od branży, czy też gałęzi gospodarki możliwość szybkiego przemieszczania towarów i usług stanowi podstawę sukcesu. Nie bez znaczenia jest też kwestia prestiżu, samochód niejednokrotnie odgrywa rolę wizytówki firmy i jej właściciela. W każdym przypadku leasing stanowi najprostszą i najtańszą metodę, która pozwala na szybkie wejście w posiadanie wymarzonego auta.

Prosty sposób na samochód

Ciekawą ofertę przygotował dla swoich aktualnych i przyszłych klientów Volkswagen. Leasing EasyDrive to na wskroś nowoczesna forma użytkowania auta, przygotowana w taki sposób, by usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających odbiorców. Załatwienie wszelkich formalności jest wyjątkowo proste i możliwe do sfinalizowania bez potrzeby wychodzenia z domu. Przejrzyste procedury i jasna kalkulacja bez ukrytych kosztów to gwarancja bezpieczeństwa. Ten aspekt jest niezwykle ważny z punktu widzenia przedsiębiorcy – zyskuje on przewidywalność kosztów i możliwość uzyskania ofert skrojonej na miarę potrzeb. To właśnie elastyczność jest kolejną, równie ważną cechą leasingu EasyDrive. Co to oznacza?

Przyszły właściciel samodzielnie określa wysokość opłaty wstępnej oraz czas, w jakim chce on leasingować pojazd. Opłata wstępna może wynosić od 0% do 30% wartości samochodu, a tak niski próg wejścia sprawia, że w zasięgu kierowców pojawiają się pojazdy klasy wyższej, które ze względu na swoją cenę do tej pory przekraczały ich możliwości finansowe. Czas trwania leasingu to 24, 36 lub 48 miesięcy i w tym czasie właściciel spłaca jedynie ratę pokrywającą utratę wartości auta. W przypadku samochodów spod znaku VW koszt ten jest wyjątkowo niski, a dzieje się tak za sprawą dobrej opinii, jaką wśród kierowców cieszy się ten niemiecki producent. Pojazdy marki Volkswagen, zarówno osobowe, jak i użytkowe, zyskały dużą renomę dzięki swej niezawodności i bezpieczeństwu, co bezpośrednio przekłada się na nikłą utratę wartości. Możliwość wyboru wielkości wpłaty wstępnej oraz czasu spłaty pozwala na dobranie wysokości miesięcznej raty do potrzeb i możliwości przyszłego właściciela. Poznanie dokładnych parametrów umożliwia wygodny i intuicyjny w obsłudze kalkulator leasingu.

Porozmawiajmy o kosztach

Koszt samochodu to nie tylko wartość jego zakupu, ale również wydatki związane z jego późniejszym utrzymaniem i eksploatacją. Dzięki leasingowi EasyDrive jest to nie tylko wyjątkowo proste, ale również korzystne finansowo. Miesięczna rata zawiera koszt ubezpieczenia oraz przeglądów, w ramach których możemy liczyć na wymianę oleju, płynu hamulcowego, filtrów i świec zapłonowych. Ciekawą propozycją jest też pakiet ochrony Safe+. Jest to gwarantowane przez producenta przedłużenie dwuletniej gwarancji fabrycznej, dzięki czemu właściciel może liczyć na najwyższą jakość usług serwisowych w stacjach ASO na terenie niemal całej Europy.

Po zakończeniu ustalonego okresu spłaty przychodzi moment na podjęcie decyzji o dalszych losach samochodu. Może on zostać wykupiony przez leasingobiorcę, w tym celu wystarczy spłacić jednorazowo lub w kolejnych ratach pozostałą część wartości samochodu, można też oddać go w salonie, a w zamian wybrać inny model Volkswagen i kontynuować leasing na równie korzystnych warunkach. EasyDrive to wyjątkowo prosta i korzystna forma finansowania pojazdu.

Naprawa pojazdu po stłuczce

Naprawa pojazdu po stłuczce

Stłuczka może przytrafić się każdemu. Zarówno na bardzo ruchliwej drodze, jak i mało uczęszczanej ścieżce. Kiedy dochodzi do tego typu kolizji, a nasz samochód doznaje uszkodzeń – zarówno tych mniejszych pokroju rys, jak i większych wgnieceń – zaczynamy zastanawiać się, gdzie i jak naprawić samochód i doprowadzić go do pierwotnego stanu. Najczęściej problemy związane ze stłuczką właśnie dotyczą karoserii, jednak zdarza się, że zniszczeniu uległy również inne części. W takim wypadku najlepiej zgłosić się do serwisu, w którym naprawione zostaną wszystkie elementy. […]

Jak wybrać wysokiej jakości zawieszenie do aut sportowych

Jak wybrać wysokiej jakości zawieszenie do aut sportowych?

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie zawieszenie to absolutna podstawa. Na najwyższą jakość elementów łączących koła z resztą pojazdu powinni zwrócić uwagę przede wszystkim właściciele aut sportowych. Podpowiadamy, jak kupić najlepsze części i jaki sklep wybrać, aby cieszyć się z udanych zakupów. Sprawdź kilka cennych wskazówek, które z pewnością ułatwią Ci wybór.  […]

Samochodowe systemy audio

Samochodowe systemy audio

Niegdyś obecność w samochodzie urządzenia do odtwarzania dźwięku była dość rzadka, dzisiaj jednak bardzo trudno znaleźć samochód pozbawiony systemu audio. Wraz z dynamicznie rozwijającym się przemysłem motoryzacyjnym samochodowe systemy informacyjne i rozrywkowe stale ulegają ulepszeniu. Początkowo występowały one w formie odbiornika radiowego AM wyposażonego w pojedynczy głośnik, następnie zostały zmienione na odbiornik FM, odtwarzacz kasetowy oraz płyt CD, a nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy może obejmować szeroki zakres modułów, takich jak:

1) Jednostkę główną. Dane urządzenie jest połączeniem sterowania wszystkich modułów, od słuchania muzyki po pokładowe urządzenia samotestujące. W nowoczesnych samochodach dostępne są ekrany dotykowe o przekątnej 10 cali, a nawet większej.

2) Głośniki. Podstawowe pakiety wyposażenia oferują zazwyczaj 2/4 głośniki, z kolei rozszerzone obejmują minimum 6 głośników, wliczając do nich głośniki o wysokiej częstotliwości, głośniki średniotonowe oraz subwoofery. Różnicę między pakietami podstawowymi i zaawansowanymi można porównać na stronie Euautoczesci.pl. Jest też wzmacniacz, z którego korzystają subwoofer i głośniki średniotonowe.

3) Indywidualne wyświetlacze wideo dla pasażerów. Dane ekrany mogą być zamontowane na zagłówkach przednich siedzeń.

4) Moduły nawigacyjne. Zazwyczaj są one częścią jednostki głównej i umożliwiają nawigację bez konieczności odrywania wzroku od jazdy autem.

5) Przyciski sterujące zamontowane na kierownicy. Korzystając z danych przycisków kierowca można nie tylko ustawić głośność, zmienić kanał radiowy oraz odebrać rozmowę telefoniczną, ale i także sterować pracą tempomatu, wentylacją kabiny oraz klimatyzacji oraz innymi dostępnymi funkcjami.

6) Moduły synchronizujące smartfony oraz tablety. Umożliwiają one bezdotykowe wykonywanie rozmów telefonicznych z kontaktami dostępnymi w urządzeniach mobilnych oraz słuchanie muzyki z gadżetu w samochodowym systemie stereo.

7) Kamery cofania oraz kamery samochodowe 360 stopni. Po wrzuceniu biegu wstecznego obraz z kamery cofania widoczny jest na ekranie jednostki głównej, pomagając tym samym w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas manewrowania autem.

Poza zasobami oprogramowania i sprzętowymi udostępnionymi przez producenta samochodu na rynku wtórnym zaprezentowany jest szeroki zakres alternatyw dla jednostek głównych i systemów audio. Tym samym w niektórych samochodach oferowane są jednostki główne na bazie oprogramowania Androida, które umożliwiają rozszerzenie funkcjonalności samochodu.