umowa leasingu

Na co zwracać uwagę w umowie leasingowej?

Jeśli planujesz zakup auta oraz sfinansowanie go za pomocą leasingu, czeka Cię podpisanie wielu dokumentów. Aby uniknąć bolesnych błędów, warto zawczasu przygotować się na nadchodzące formalności. Niniejszy artykuł z pewnością Ci w tym pomoże. Serdecznie zapraszamy – zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi umów leasingowych. […]

Serwis olejowy samochodu

Serwis olejowy samochodu

Oleje silnikowe są niezbędne do prawidłowej pracy silnika samochodowego. Redukują tarcie i zmniejszają zużycie poszczególnych elementów silnika. Wpływają również korzystnie na zużycie paliwa. […]

Akcesoria do tuningu auta

Akcesoria do tuningu auta ze sklepu online – dlaczego warto kupić je przez Internet?

Prace nad zmianą oryginalnego wyglądu pojazdu mogą być naprawdę fascynującym zajęciem. Do tuningu potrzebne są jednak odpowiednie akcesoria, których raczej nie znajdzie się w zwykłym sklepie z częściami samochodowymi. Sprawdź, dlaczego dobrym pomysłem może okazać się opcja zakupu niezbędnych produktów w profesjonalnym sklepie internetowym dla fanów tuningu samochodów. […]

Opony zimowe

Opony zimowe – czym powinny się wyróżniać dobre modele?

Opony to wyposażenie samochodu, które ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dobrze dobrane ogumienie będzie dbało o to, by pojazd dobrze trzymał się swojego pasa drogi, a jazda po nierównej nawierzchni była komfortowa nie tylko dla kierowcy, ale również pasażerów. Dbając o swoje bezpieczeństwo warto dobrze zastanowić się jakie opony na sezon zimowe sprawdzać się będą najlepiej. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W naszym poradniku dowiesz się jak wybrać ogumienie na zimę. […]

wycieraczki samochodowe

Jak wybrać dobrze wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki to niezbędny element wyposażenia każdego pojazdu, który jest często lekceważony przez kierowców. Jednak niczego nie można pomijać w nieskończoność – w końcu przychodzi moment, kiedy trzeba zainteresować się wymianą zużytej lub uszkodzonej mechanicznie wycieraczki. W odpowiedzi na potrzeby kierowców przedstawimy krótki i treściwy poradnik, dzięki któremu wybór wycieraczek przestanie być problemem.

ABC wycieraczek

Bezsprzecznie wycieraczki pełnią kluczową rolę w każdym samochodzie, przyczyniając się bezpośrednio podnoszenia do komfortu jazdy i bezpieczeństwa na drodze. Brak widoczności to jedno z najczęstszych i najbardziej brzemiennych w skutkach niebezpieczeństw, dlatego tak ważne jest to, by w trakcie poszukiwań wycieraczek, wiedzieć czego i gdzie szukać.

Na jakie parametry zwracać uwagę?

W przypadku doboru odpowiednich wycieraczek samochodowych zazwyczaj mówi się o konstrukcji (płaska lub szkieletowa), długości pióra, producencie, a także ich rodzaju (na tylną szybę, na przednią, pojedyncze pióro, zestaw). Wzięcie pod uwagę tych aspektów jest kluczowe przy wyborze zestawu dostosowanego do Twojego pojazdu.

Ważne, by pamiętać, że zazwyczaj lewa wycieraczka jest dłuższa niż prawa – warto to sprawdzić przed zakupami. A dodatkowo wybierając się do sklepu motoryzacyjnego istotne, by zapisać sobie parametry poprzednio zakupionych wycieraczek – zdecydowanie ułatwi to wybór produktu.

Wycieraczka dopasowana do oczekiwań i stylu jazdy

Na rynku motoryzacyjnym istnieją dwa rodzaje wycieraczek – szkieletowe i płaskie. Te drugie nadają się dla właścicieli samochodów lubiących szybką i dynamiczną jazdę. Stelaż i konstrukcja takiej wycieraczki różni się od jej płaskiego odpowiednika, z którego z całą pewnością zadowoleni będą kierowcy o mniejszych wymaganiach względem aerodynamiki produktu. Dodatkowo wyposażenie wycieraczki w charakterystyczny spojler lub zakup wycieraczki w kształcie banana ułatwi wycieranie szyb w trakcie jazdy z wyższą prędkością. Dlatego w przypadku samochodów sportowych zalecane są wycieraczki bez pałąka, czyli tzw. bezszkieletowe.

Dla przeciętnego kierowcy najlepszą i najtańszą opcją będą szkieletowe wycieraczki samochodowe, które powinny być dobrane zgodnie z długością pióra i rodzajem.

Kiedy wymienić wycieraczki?

Kiedy już wiemy, w jaki sposób wybrać idealnie dopasowane wycieraczki samochodowe, przychodzi czas na odpowiedź na pytanie – kiedy powinniśmy to zrobić. O niepokojących sygnałach mówimy gdy:

  • każdorazowe uruchomienie mechanizmu wycieraczek powoduje trudne do usunięcia smugi,
  • Twoje pole widzenia się zwęża przez brud rozmazywany przez wycieraczki,
  • w centralnym polu widzenia pojawia się kilka smug, które są szerokie i długie,
  • wycieraczki uległy uszkodzeniu mechanicznemu – np. w trakcie intensywnych opadów deszczu, śniegu, gradu,
  • gdy wycieraczki wydają nieznane do tej pory dźwięki w trakcie pracy – świszczą, piszczą lub nieprzyjemnie zgrzytają,
  • gdy gumowy fragment mechanizmu odstaje od całej konstrukcji – wtedy do wymiany nadają się same pióra.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy nadszedł odpowiedni moment na wymianę – zapytaj o to swojego mechanika. Osoba doświadczona wie, co jest jedynie chwilową awarią, a co trzeba bezwzględnie wymienić na nowe.

Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?

W pierwszej kolejności warto odwiedzić doświadczone sklepy motoryzacyjne, które mają tę przewagę nad sklepami internetowymi, że niedoświadczony lub potrzebujący porady kierowca z łatwością uzyska odpowiedź na nurtujące go pytanie. Przykładem hurtowni, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, a w szczególności wysokiej klasy wycieraczki samochodowe w Warszawie jest Jaro-Filtr – https://jarofiltr.pl/czesci-samochodowe-warszawa/wycieraczki .

części z auta przeznaczonego do kasacji

Czy można wykorzystać części z auta przeznaczonego do kasacji?

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów naprawy pojazdu jest pozyskanie oryginalnych części zamiennych do auta, które uzyskuje się na drodze demontażu np. samochodów powypadkowych. Dzięki zakupowi części, które są oryginalne, sprawne, ale używane, możemy naprawić nasze auto mniejszym kosztem. Musimy jednak pamiętać, że samodzielna rozbiórka pojazdów jest nielegalna, a skupy samochodów odmawiają przyjęcia wraku, jeżeli jego waga jest niższa, niż powinna, co oznacza, że niektóre części zostały zdemontowane. […]

pompa

Sposoby zasilania pomp do oleju

Pompy do oleju do prawidłowego działania wymagają podłączenia ich do źródła zasilania. Tutaj w zależności od konkretnego urządzenia można decydować się na różne źródła energii, które pozwolą na ich prawidłową pracę. Podczas wybierania pompy oleju do konkretnego układu warto pamiętać o tej kwestii i brać pod uwagę możliwe do wykorzystania w sprzęcie sposoby zasilania. Warto rozważyć wybranie takiego urządzenia, które w konkretnym układzie sprawdzi się znakomicie i nad którym naprawdę warto się zastanowić. Najlepsze rozwiązania mogą sprawdzać się rewelacyjnie i postawienie na takowe będzie dawało znakomite efekty.
[…]