Marką Dacia sygnowane są dość niepozorne samochody, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby te niedrogie pojazdy zyskały nieco więcej charakteru. Chiptuning Dacia pozwala na pełne wykorzystanie sporych zapasów mocy i momentu obrotowego, jakie drzemią we francuskich jednostkach napędowych. Chcesz całkowicie odmienić oblicze swojego auta? Nic prostszego!

Najpopularniejszą jednostką napędową, która gości we wszystkich modelach z gamy marki Dacia, jest francuski silnik wysokoprężny 1.5 dCi, znany także pojazdów sygnowanych przez Renault. Nie każdy kierowca zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak duży potencjał drzemie we francuskim „ropniaku”. Wydajna turbosprężarka i wtrysk paliwa typu Common Rail, pozwalają na pełne wykorzystanie osiągów tej popularnej jednostki.

Wprowadzane przez nas modyfikacje całkowicie odmieniają charakter modeli Sandero i Logan, które w seryjnej specyfikacji nie są demonami prędkości. Wzrost osiągów będzie odczuwalny nie tylko w typowo miejskiej eksploatacji, ale także na autostradach. Z dodatkowej porcji koni mechanicznych i niutonometrów ucieszą się także właściciele modelu Duster, któremu z całą pewnością nie zabraknie „pary” na stromych podjazdach. Moment obrotowy ma także ogromne znaczenie w przypadku modeli Dokker i Lodgy, które nierzadko muszą zmagać się z dużymi obciążeniami – poprawę osiągów docenisz w wielu drogowych sytuacjach, z którymi każdy kierowca spotyka się na co dzień.

Oferowane przez nas modyfikacje są całkowicie bezpieczne dla silnika i nie wpływają na przyspieszone zużycie jego poszczególnych elementów. Obawiasz się podwyższonego zużycia paliwa? Zupełnie niepotrzebnie! Sprawnie przeprowadzony chiptuning Dacia będzie odczuwalny na drodze, ale nie na stacji benzynowej. Co za tym idzie, nie zmieni się też emisja szkodliwych substancji do atmosfery, zatem wprowadzone modyfikacje silnika nie będą najmniejszym problemem podczas okresowego przeglądu na stacji kontroli pojazdów – cieszysz się rasowymi osiągami, nie obciążając przy tym ani swojego portfela, ani środowiska naturalnego.