Podobnie jak siostrzany Hyundai, Kia należy do jednej z najpopularniejszych marek na polskim rynku, a co za tym idzie – także najczęściej modyfikowanej. W ofercie posiadamy wiele rozwiązań, dedykowanych dla modeli z gamy koreańskiego producenta. Chiptuning Kia to propozycja dla tych kierowców, którzy chcą czerpać radość z każdego kilometra na codziennej trasie.

O znacznej popularności marki Kia, zadecydowały przede wszystkim bardzo dobre silniki wysokoprężne. Klienci cenią te jednostki za niezawodność, dynamikę i niewielki apetyt na paliwo, jednak jesteśmy zdania, że w każdym z tych aspektów, można jeszcze sporo poprawić. Dzięki modyfikacjom programu sterującego wtryskiem paliwa, poprawie ulega moc i moment obrotowy. W porównaniu z seryjnymi modelami, skutkuje to znaczącym wzrostem dynamiki, jednak poza wyścigami spod świateł, bez problemu wygrasz także wyścig na zasięg – chiptuning Kia pozwala także na zauważalne ograniczenie zużycia paliwa.

Oferta skierowana jest do posiadaczy wszystkich modeli z portfolio Kia – Venga, Picanto, Ceed, Sephia, Optima, Sportage, Sorento, Carnival, Magentis i wielu innych. Najbardziej spektakularne rezultaty można uzyskać przy modyfikacjach silników CRDI, nie oznacza to jednak, że jednostki benzynowe nie są podatne na chiptuning, przeciwnie. Każdy kierowca, z całą pewnością doceni wzrost dynamiki i elastyczności swojego samochodu.

Oferowane przez nas modyfikacje są całkowicie bezpieczne dla silnika i nie wpływają na przyspieszone zużycie jego poszczególnych elementów. Obawiasz się podwyższonego zużycia paliwa? Zupełnie niepotrzebnie! Sprawnie przeprowadzony chiptuning Kia będzie odczuwalny na drodze, ale nie na stacji benzynowej. Co za tym idzie, nie zmieni się też emisja szkodliwych substancji do atmosfery, zatem wprowadzone modyfikacje silnika nie będą najmniejszym problemem podczas okresowego przeglądu na stacji kontroli pojazdów – cieszysz się rasowymi osiągami, nie obciążając przy tym ani swojego portfela, ani środowiska naturalnego.