Chip Tuning stanowi stosunkowo nowe rozwiązanie, umożliwiające udoskonalenie oraz optymalizację parametrów silnika samochodowego, w celu zapewnienia większego komfortu jazdy oraz jej lepszej jakości.

Krótka charakterystyka Chip Tuningu

Zabieg wprowadzający modyfikacje do sterownika silnika polega na podkręceniu jego mocy oraz podniesieniu maksymalnego momentu obrotowego – w efekcie samochód zdolny jest wykonywać manewry wyprzedzania i omijania z większą szybkością oraz bez problemu pokonywać trudniejsze tereny i wzniesienia.

Chip Tuning staje się więc rozwiązaniem adekwatnym dla kierowców, którzy odczuwają niedosyt związany z osiągami własnego samochodu i pragną wpłynąć na lepszą jakość jazdy.

Chip Tuning w profesjonalnym salonie

Warto zaznaczyć, że tuning każdego pojazdu powinien być wykonywany przez specjalistów, wyposażonych w profesjonalny sprzęt, umożliwiający wprowadzenie zmian w silniku bez ryzyka zagrożenia podczas późniejszej jazdy.

Chip Tuning stanowi bowiem poważną ingerencję w pracę silnika, który jest fundamentem samochodu i istotnie wpływa na jego funkcjonowanie. Z tego względu omawiany zabieg należy wykonać w profesjonalnym salonie, w którym auto zostanie poddane specjalistycznej diagnozie, na podstawie której może zapaść decyzja o możliwości podniesienia jego parametrów.

Warto pamiętać, że to fachowiec, w oparciu o swoją wiedzę oraz doświadczenie decyduje o stopniu wprowadzanych modyfikacji, projektując je w sposób zapewniający skuteczność zabiegu oraz jego bezpieczeństwo.

Chip Tuning Mercedes

Mercedes może być zasilany benzyną, z tego względu możliwości podkręcenia jego silnika bywają ograniczone – w tak zwanych wolnossących silnikach benzynowych możliwe jest bowiem uzyskanie mocy większej o zaledwie pięć do maksymalnie ośmiu procent. W związku z tym specjaliści od Chip Tuningu proponują w odniesieniu do Mercedesów benzynowych bardziej radykalny zabieg, polegający na wymianie kluczowym elementów mechanicznych, co umożliwi pojazdowi sprostanie najwyższym wymaganiom.