Chip Tuning Nissan to zabieg mający na celu podniesienie efektywności jazdy każdym modelem tej marki. Właściciele Nissana doceniają jego solidność oraz komfort jazdy, niejednokrotnie narzekając jednak na ograniczone osiągi, wynikające ze zbyt niskich parametrów. Rozwiązaniem podobnego problemu okazuje się być chip tuning.

Na czym polega chip tuning?

Zabieg tuningowy oznacza modyfikacje, wprowadzane do sterownika silnika pojazdu, którego parametry mają zostać udoskonalone. Zwiększenie mocy oraz podniesienie momentu obrotowego w praktyce przekłada się na lepszą efektywność jazdy, szybsze przyspieszenie oraz większe prędkości możliwe do osiągnięcia.

Chip tuning odbywa się w specjalistycznie wyposażonych salonach, w których pracują fachowcy posiadający realną wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w pracy z samochodami. W odniesieniu do chip tuningu konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalistów, gdyż ingerencja w pracę silnika musi być poparta gwarancją bezpieczeństwa.

Zasadność przeprowadzania chip tuningu

Chip tuning jest odpowiedzią na manewry stosowane przez producentów samochodów, którzy celowo ograniczają możliwości danego modelu, by w kolejnym jego wydaniu odblokować je i zyskać większy przychód finansowy. Z tego względu realne możliwości danego samochodu są większe, niż dostępne w fabrycznie zaprojektowanym silniku.

Modyfikacje wprowadzane w celu ich odblokowania niwelują wprawdzie możliwość skorzystania z gwarancji obowiązującej po zakupie auta, jednak zapewniają stuprocentowe wykorzystanie faktycznych możliwości danego samochodu.

Efektywność chip tuningu w samochodach marki Nissan

Modele Nissana, podobnie jak większość samochodów cechują się różnorodnością w kwestii sposobu zasilania silnika, od którego zależy efektywność przeprowadzanego chip tuningu.

Warto pamiętać, że silniki turbodiesla są najbardziej podatne na wprowadzane modyfikacje, umożliwiając znaczne zwiększenie osiągów pojazdu. Stosunkowo mniejszą efektywnością cechują się silniki benzynowe, zwłaszcza wolnossące.