Modyfikacja parametrów silnika samochodowego ma na celu zwiększenie jego mocy, co oznacza podniesienie przyspieszenia, możliwej do osiągnięcia prędkości, jak również momentu obrotowego. Podobna propozycja jest wyjątkowo zachęcająca dla kierowców, których pojazdy wydają się być mało efektywne podczas codziennej jazdy oraz których oczekiwane osiągi prezentują się jako znacznie wyższe.

Chip Tuning Renault

Samochody marki Renault także mogą zostać poddane chip tuningowi – warto w tym miejscu podkreślić bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, które opierają się wprawdzie na ingerencji w sterownik silnika, jednak nie uszkadzają go, ani nie wywołują negatywnych skutków ubocznych.

Chip tuning stanowi odpowiedź na rezerwy pozostawiane przez producentów samochodów – blokują oni realne możliwości danego silnika, celowo obniżając jego moc. Jest to związane z późniejszą sposobnością odblokowania parametrów auta i sprzedania go jako nowego modelu w droższej cenie. Z tego względu chip tuning okazuje się działalnością zmierzającą do uzyskania faktycznych możliwych osiągów każdego samochodu, które są w jego zasięgu, jednak należy je profesjonalnie odblokować.

Przebieg procesu chip tuningu

Podczas pierwszej wizyty w salonie motoryzacyjnym każdy samochód poddawany jest wstępnej diagnozie – niezbędnym do tego celu jest stanowisko pomiarowe, umożliwiające weryfikację podstawowych parametrów pojazdu. Tak zwana hamownia staje się więc pierwszym miejscem odwiedzanym przez auto, gdzie uzyskiwane są informacje o momencie oraz prędkości obrotowej danego silnika oraz zużywaniu przez niego paliwa.

Po dokonaniu oceny stanu technicznego samochodu można przejść do głównego celu wizyty, jakim jest chip tuning. Specjaliści dokonują obliczeń oraz projektują najlepsze rozwiązania dla danego samochodu – warto nadmienić, że proces planowania modyfikacji w silniku ma charakter indywidualny oraz uwzględnia realne możliwości samochodu, jak również oczekiwania i potrzeby kierowcy.

Wydaje się więc, że warto zainteresować się ofertą chip tuningu, który znacząco wpływa na jakość jazdy samochodem.