Chip Tuning Toyota to sposób na poznanie nowego oblicza pojazdów tej marki – podniesienie mocy silnika sprawia, że Toyota ukazuje swoją nową wartość, stając się efektywnie poruszającym się pojazdem, zapewniającym satysfakcję kierowcy.

Na czym polega chip tuning?

Jednostka sterująca silnikiem samochodowym nazywana jest ECU – jest to skrót od angielskiego Engine Control Unit. Sterownik ten może zostać poddany modyfikacji, odnoszącej się do poszczególnych jego parametrów.

Parametry silnika zapisane są w formie map na wspomnianym sterowniku – dokonywanie zmian w jego działaniu odbywa się więc poprzez nadpisanie następujących właściwości silnika: dawki paliwa oraz kąta jego wtrysku, ciśnienia turbodoładowania oraz wtrysku paliwa, jak również limitu obrotów.

Podobne modyfikacje dokonywane są po uprzedniej diagnostyce możliwości danego samochodu, która uwzględnia wieloaspektową weryfikację stanu technicznego pojazdu. Zmiana parametrów silnika wpływa bowiem na pozostałe elementy auta.

Chip tuning – zasadność zastosowania

W odniesieniu do samochodów marki Toyota, jak również innych pojazdów osobowych celowe wydaje się przeprowadzenie zabiegu nazywanego chip tuningiem. Polega on na zwiększeniu mocy silnika poprzez wprowadzenie modyfikacji do sterownika komputerowego. Dzięki temu realne możliwości samochodu zostają odblokowane i zaczyna on jeździć według nowych reguł – zwiększenie mocy oddziałuje bezpośrednio na podniesienie prędkości oraz efektywności przyspieszania, jak również na moment obrotowy.

Warto zaznaczyć, że chip tuning podnoszący moc silnika nie wywołuje skutków w postaci zwiększenia poboru paliwa – profesjonalnie przeprowadzony zabieg zapewnia kontrolę zużycia paliwa, jak również ograniczenie emisji spalin.

Uzyskane rezultaty wydają się wyjątkowo zachęcające w odniesieniu do jazdy po mieście – efektywne przyspieszanie ułatwia bowiem szybkie przemieszczanie się przez ruchliwe skrzyżowania i ulice, jak również pomaga na bezpieczne wykonywanie manewrów wyprzedzania i omijania.