Chip Tuning Volkswagen to propozycja dla kierowców, pragnących odkryć nowe możliwości swojego samochodu – marka Volkswagen znana jest na całym świecie, a jej popularność nie spada. Jednak niejednokrotnie zdarza się, że właściciel samochodu nie jest zadowolony z jego możliwości i rezultatów użytkowania – chcąc poprawić parametry pojazdu, należy zwrócić się do punktu oferującego usługi chip tuningu.

Chip tuning jako sposób na bardziej efektywną jazdę

Poprawa jakości przemieszczania się samochodem wydaje się zachęcająca zarówno w odniesieniu do pojazdów marki Volkswagen, jaki innych modeli. Chip tuning stanowi sposób na zwiększenie mocy silnika, co pociąga za sobą korzystne skutki w całościowym funkcjonowaniu pojazdu.

Efektywniejsze przyspieszanie, większa prędkość możliwa do osiągnięcia oraz wyższy moment obrotowy sprawiają, że jazda samochodem po chip tuningu staje się ogromną przyjemnością.

Warto zaznaczyć, że chip tuning w większości przypadków odblokowuje dostępne możliwości samochodu, wykorzystując dostępne rezerwy w jego parametrach.

Przebieg chip tuningu

Modyfikacja parametrów poprzedzona jest rzetelnym procesem diagnostycznym, w trakcie którego samochód weryfikowany jest na hamowni – specjalnym punkcie pomiarowym. Informacje uzyskane w trakcie tej diagnozy służą do późniejszego projektowania procesu tuningowego, który odnosi się do sterownika komputerowego.

Każdy silnik wyposażony jest w sterownik nazywany ECU (z ang. Engine Control Unit). To w nim zapisane są mapy zawierające podstawowe parametry silnika, jak dawkowanie i kąt wtryskiwania paliwa, ciśnienie turbodoładowania czy limit obrotów. Te właściwości poddawane są modyfikacjom, co wpływa na podniesienie mocy danego silnika i zwiększenie efektywności jazdy.

Warto zaznaczyć, że proces ten jest całkowicie bezpieczny, jednak powinien być wykonywany w profesjonalnej stacji obsługi samochodów, oferującej podobne rozwiązania.

Podsumowując można uznać, że chip tuning to ciekawa propozycja, umożliwiająca udoskonalenie pracy silnika w każdym samochodzie.