Przedsiębiorstwo motoryzacyjne BMW, które w swojej ofercie oprócz samochodów osobowych posiada także skutery i motocykle, powstało w Monachium na początku XX wieku. Korzenie marki sięgają lotnictwa, stąd charakterystyczne logo wzorowane na kręgu śmigła w narodowych barwach Bawarii. Wieloletnie działania marki BMW obfitują we wzloty i upadki, jednak warto nadmienić, że produkcja asortymentu firmy funkcjonowała nawet w trakcie wojen światowych, kiedy to BMW zaprojektowało wiele zaawansowanych technologicznie silników oraz zmodernizowało produkcję motocykli. W latach 90-tych BMW zawiązało spółkę z marką Rolls Royce. Obecnie marka kojarzona jest z produkcją efektownych i luksusowych aut osobowych, a także szerokim odłamem wozów wyścigowych.

Kompaktowe samochody osobowe BMW z serii 1 mogą być narażone na wiele awarii, wynikających z nieprawidłowego działania filtra DPF, czyli filtra cząstek stałych. Ma on za zadanie usuwnie zanieczyszczeń, powstałych z sadzy, popiołu i innych osadów. Jego wadliwe działanie może jednak prowadzić do ubytków mocy wozu, takich jak niewystarczające wyciąganie osiągów seryjnych. Również w wozach BMW z silnikami czterocylindrowymi oraz sześciocylindrowymi, takimi jak osobowy BMW 3 Gran Turismo, występują komplikacje spowodowane DPF. Usuwanie filtra DPF BMW Gran Turismo 5 także pomaga w pozbyciu się wszystkich problemów wynikających z działania filtra DPF.

Również wozy BMW z serii 6 oraz BMW 7, posiadające nadwozia w rodzaju coupé, kabriolet lub gran coupe mogą zyskać na wymianie, usunięciu lub renowacji filtra DPF. Odpowiednia diagnostyka pozwala na wykrycie wszystkich nieprawidłowości działania filtru w takich modelach takich jak sportowo-użytkowy BMW X1 oraz BMW X5, kompaktowy BMW X3, czy wyposażony w automatyczną ośmiobiegową skrzynię biegów BMW X4. Usunięcie lub naprawa filtra DPF poprawia również wydajność użytkowo-sportowego crossovera BMW X6. Diagnostyka jest w stanie wykryć wszystkie usterki samochodu i zadecydować, jakie jest najlepsze rozwiązanie dla klienta poprzez sprawdzenie stanu pojazdu i wymianę lub usunięcie filtra.