Francuska marka Citroen, tworząca razem z Peugeot koncern PSA, jest producentem popularnych samochodów osobowych oraz wozów dostawczych i ciężarowych. Firmę założył pochodzący z Paryża Andre Gustave Citroen. Opatentował on maszynę obrabiającą zazębienie daszkowe, które to widnieje do dziś w logo marki Citroen. Powstała ona na początku XX wieku, a przez całe dekady stałej produkcji, wykształciła swoją silną pozycję na arenie motoryzacyjnej. Ogromne znaczenie dla renomy marki mają samochody dostawcze i ciężarowe, które obok osobowych stanowią jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów. Citroen stale poszerza funkcjonalność swoich pojazdów o nowe rozwiązania technologiczne i posiada wysoki status wśród wozów użytkowych średniej klasy.

Mechaniczne oraz programowe suwanie filtra DPF Citroen pozwala na zwiększenie wydajności wozów tej marki. Dotyczy to zwłaszcza samochodów miejskich, takich jak należące do segmentu pojazdy osobowe: Citroen C1. Citroen C2, Citroen C3, kompaktowy Citroen C4 dostępny również w wersji minivan, należący do klasy średniej Citroen C5 oraz wyposażony w przesuwane drzwi tylne, van Citroen C8. Właściwa diagnostyka auta pozwala na indywidualną ocenę oraz modyfikację programu sterującego silnika, który umożliwia bezpieczne usunięcie filtra DPF.

W przypadku wozów subkompaktowych, takich jak produkowany od 2009 roku Citroen DS3, szczególnie ważna jest pewność, że DPF zostanie usunięty we właściwy sposób. Wprowadzanie jakichkolwiek zmian do programu powinno odbywać się ręcznie, ponieważ uniwersalne programy sterujące, bardzo często pozostają niekompatybilne z określonymi modelami silnika. Jest to zauważalne także w samochodach sportowych, takich jak prestiżowy, 5-drzwiowy hatchback – Citroen DS4 oraz znacznie bardziej ekonomicznym Citroenie DS5, aucie średniej klasy. Również wozy dostawcze, takie jak Citroen Berlingo, należący do klasy midi i maxi Citroen Jumper, kombivan Citroen Nemo oraz popularny minivan Citroen Xsara Picasso, produkowany od późnych lat dziewięćdziesiątych.