Hyundai to znana i lubiana marka samochodowa. Jej produkty reprezentowane są przez Hyundai Motor Company, południowokoreański koncern motoryzacyjny. Swój początek Hyundai datuje na późne lata czterdzieste, a pierwszy samochód tej marki – Hyundai Cortina został dopuszczony do sprzedaży już w latach sześćdziesiątych. Auta marki Hyundai charakteryzują się specyficznym designem oraz zastosowaniem wysokiej jakości podzespołów. Obecnie koncern zajmuje się produkcją samochodów osobowych i dostawczych, a także autobusów i ciężarówek.

Podobnie jak sporo innych marek, Hyundai w swoich modelach zaaplikował funkcję oczyszczania cząsteczek stałych, w postaci filtra DPF. Niestety pomimo teoretycznie słusznych założeń jego działania, praktyczna eksploatacja filtra prowadzi do wielu komplikacji i utrudnień w prawidłowym działaniu pojazdu. Jest to zauważalne choćby w wyposażonych w ten filtr modelach Hyundai Grandeur, które produkowane są już od lat 80-tych. Nieprawidłowo działający lub zużyty filtr DPF generuje nadmiar przybywającego oleju, co grozi zniszczeniem turbosprężarki, a w rezultacie całkowite uszkodzenie silnika. Widać to na przykładzie chociażby modeli Hyundai z segmentu B, takich jak osobowy Hyundai i20, kompaktowy Hyundai i30, czy należący do klasy średniej Hyundai i40.

Na szczęście możliwe jest trwałe usuwanie filtra DPF Hyundai, co pozwala całkowicie pozbyć się nieprawidłowości i zakłóceń wynikających z jego nieprawidłowej pracy. Filtr DPF poddawany jest profesjonalnemu demontażowi, który uniemożliwia uszkodzenie innych podzespołów pojazdu. Problemu nie stanowią zwłaszcza popularne modele, takie jak Hyundai Tucson czy sportowo-użytkowy Hyundai Santa Fe. Modyfikacje wszystkich działań, jakie zostają podjęte podczas usunięcia filtra DPF nie są nieodwracalne. Możliwe jest również założenie całkowicie nowego egzemplarza lub w wypadku niedużych uszkodzeń, regeneracja obecnie używanego. Jednak oznacza ta możliwość powrotu wielu problemów wynikających z działania DPF, podczas gdy usunięcie trwale rozwiązuje problem.