Kia Motors jest przedsiębiorstwem motoryzacyjnym, powstałym w Południowej Korei. Jest najstarszym producentem motoryzacyjnym w tym kraju. Oferta firmy Kia jako producenta pojazdów powiększała się stopniowo. W latach 50-tych przedsiębiorstwo zajmowało się sprzedażą rowerów i części rowerowych, by z czasem poszerzyć zasięg o motocykle. Lata siedemdziesiąte przyniosły pierwszy wyprodukowany przez Kia Motors silnik oraz pierwsze samochody. Obecnie Kia jest drugim największym koreańskim producentem samochodowym, a dzięki dokonanej w latach 90-tych ekspansji, funkcjonuje również na rynku amerykańskim oraz europejskim. Kia specjalizuje się w samochodach osobowych, dostawczych i autobusach, które należą do spółki akcyjnej Hyundai Kia Automotive Group.

Wśród samochodów Kia produkowanych do dziś, wiele modeli zostaje wyposażonych fabrycznie w filtr cząsteczek stałych, czyli DPF. Mający za zadanie oczyszczać środowisko filtr, bardzo często okazuje się niedostosowanym do warunków środowiskowych wielu kierowców dodatkiem, sprawiającym wiele problemów. W pojazdach takich, jak np. sportowo-użytkowy Kia Sportage, pięciodrzwiowy minivan Kia Carens czy crossover Kia Soul, zauważyć można problemy z dopalaniem filtra DPF, które prowadzą do kopcenia i podnoszącego się stanu oleju. Kompaktowe wozy osobowe w rodzaju Kia Cee’d lub należący do klasy średniej Kia Magentis mogą sygnalizować problem z DPF poprzez znacznie podnoszący się stan oleju i szarpanie silnika. W większości modeli typu kombi lub sedan, takich jak Kia Rio widoczna jest również utrata mocy i nieosiąganie wyciągów fabrycznych.

Problemu można pozbyć się, decydując się na usuwanie filtra DPF Kia. Usunięcie polega na fizycznym demontażu oraz pobraniu fabrycznego oprogramowania, które ulega odpowiedniemu zmodyfikowaniu. Zniwelowane zostają również wszystkie usterki, do których doprowadził filtr DPF. Po wykonaniu tych operacji, samochód funkcjonuje prawidłowo jako diesel pozbawiony filtra oraz spełnia Polskie normy emisji spalin. Usunięcie filtra nie posiada niekorzystnego wpływu na działanie pojazdu.