Opel jest niemieckim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym, w którego ofercie znajdują się samochody dostawcze oraz osobowe. Właścicielem marki jest znany amerykański koncern motoryzacyjny, General Motors. Już od początków swojego istnienia, Opel jest jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw samochodowych. Obecnie posiada kilkanaście fabryk które zatrudniają kilkanaście tysięcy osób. Marka jest również pierwszym w europie producentem, który wprowadził katalizator jako stały element wyposażenia. Samochody osobowe są popularne zarówno w segmencie pojazdów rodzinnych, jak i dostawczym, służącym ludziom jako wygodne auta do pracy.

W wielu najpopularniejszych modelach Opla, w tym również sportowo-użytkowym Oplu Antara oraz kompaktowym Oplu Astra H, wmontowany jest filtr cząsteczek stałych. Stanowi on zabezpieczenie dla środowiska naturalnego, ponieważ ma za zadanie oczyszczać spaliny z toksycznego popiołu oraz sadzy. Jednak jego nadmierna eksploatacja, która odbywa się poprzez niedostatecznie długie trasy wielu pojazdów oraz inne komplikacje, filtr DPF w takich samochodach jak np. kompaktowym Oplu Astra J, dostawczym Oplu Combo II czy osobowym Oplu Corsa D wymaga częstej regeneracji, a co za tym idzie, wymaga dodatkowych kosztów.

Jednak ciągła regeneracja oraz wymiana filtra na nowy nie przynosi trwałych efektów. Problemy wynikające z działania filtra cząsteczek stałych powtarzają się notorycznie, a jedynym skutecznym rozwiązaniem jest usuwanie filtra DPF Opel. Należący do klasy średniej Opel Insignia oraz minivan Opel Meriva znacznie zyskują na takim rozwiązaniu. Oprócz zakończenia procesu ciągłej renowacji i wymiany filtra, odnotowuje się powrót do dawnej wydajności w takich modelach jak dostawczy Opel Movano II, osobowy Opel Signum czy dostępny także w wersji kombi, Opel Vectra C. Usunięcie filtra cząsteczek stałych sprawia, że koszty utrzymania maleją się wraz ze zmniejszonym użyciem oleju oraz ilości paliwa, a samochód pozostaje w swojej najlepszej formie technicznej.