Toyota Motor Corporation ma swoje początki w 1918 roku, kiedy to Japończyk Sakichi Toyoda uruchomił swoją pierwszą firmę motoryzacyjną. Udało mu się uzyskać patent na sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,4 l, co pozwoliło na uruchomienie i rozwój firmy. W 1939 roku powstał pierwszy prototyp samochodowy Toyoty. Pierwsze auta dopuszczone do sprzedaży zmotoryzowały Japonię i rozpoczęły wielkie pasmo sukcesów Toyoty. Marka ma znaczny udział finansowy w wielu instytucjach sportowych, będąc sponsorem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Obecnie Toyota zajmuje się przede wszystkim produkcją samochodów osobowych, sportowych, terenowych oraz dostawczych.

Wiele komplikacji i usterek występujących w samochodach marki Toyota, takich jak m.in. kompaktowa Toyota Auris, należąca do klasy średniej Toyota Avensis, osobowa Toyota Aygo, czy jeden z najlepiej sprzedających się modeli na świecie – Toyota Corolla, mogą wynikać z działania filtra DPF, służącego do oczyszczania cząstek stałych. Oczyszczanie przebiega prawidłowo tylko na dużych odległościach, ponieważ filtr musi nadążyć z regularnym spalaniem zanieczyszczeń. Jazda miejska takimi samochodami, jak choćby terenowa Toyota Hilux czy crossover Toyota Urban Cruiser, nie pozwala na regularne dopalanie spalin za pomocą filtra. Skutkiem tego jest nadmierne zużycie paliwa, sygnalizacja kontrolek oraz zauważalne obniżenie wydajności samochodu.

Wymiana filtra DPF lub renowacja starego to stały, dodatkowy wydatek. Ponieważ problem filtra związany jest z miejskim, krótkodystansowym stylem jazdy, sytuacja będzie powtarzać się w nieskończoność. Jedynym skutecznym i ostatecznym sposobem na pozbycie się niechcianych skutków działania filtra, jest jego demontaż. Usuwanie filtra DPF Toyota odbywa się przy pomocy nowoczesnej, profesjonalnej diagnostyki komputerowej. Demontaż i modyfikacja oprogramowania pozwalają na szybkie i skuteczne pozbycie się problemu, dodatkowo ograniczając konieczność regularnej wymiany filtra DPF.