Volvo Car Corporation jest szwedzkim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym, powstałym w 1927 roku, z siedzibą główną w Goteborgu. Jego produkty są częścią Geely Automobile, a połowa udziałów Volvo należy do Ford Motor Company. Marka Volvo produkuje samochody osobowe, których już pierwsze prototypy odznaczały się wyjątkową dbałością o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także wykorzystaniem nowatorskich metod testowania swoich pojazdów. Spowodowane było to założeniami właścicieli spółki akcyjnej – Gustafa Larsona i Assara Gabrielssona, by produkować samochody dostosowane do skomplikowanych szwedzkich dróg i nie zawsze sprzyjającego skandynawskiego klimatu. Niezawodność i wysoka jakość do dziś są znakami firmowymi Volvo.

Standardowym wyposażeniem samochodów marki Volvo jest filtr cząstek stałych DPF. Zaawansowane i skomplikowane działanie filtra umożliwia odseparowanie pozostałości sadzy i osadu z wydzielin układu wydechowego. W założeniach jest to działanie sprzyjające środowisku naturalnemu, jednak wiele samochodów marki Volvo, np. kompaktowe Volvo C30, osobowe Volvo C70 czy należące do klasy średniej Volvo S60, które poruszają się przede wszystkim na krótkich dystansach w mieście, nie ma możliwości dostatecznego spalenia resztek sadzy. Prowadzi to często do zapchania filtra DPF, a co za tym idzie wielu komplikacji, takich jak włączenie trybu awaryjnego, obniżenie mocy pojazdu, zwiększone spalanie oraz sygnalizacja kontrolek.

Wśród wielu dostępnych metod radzenia sobie z filtrem DPF, najskuteczniejszym sposobem na wszystkie problemy jest jego trwałe usunięcie. W przeciwieństwie do wielokrotnego odnawiania i notorycznego wymieniania kolejnego zużytego egzemplarza, usuwanie filtra DPF Volvo jest operacją jednorazową. Dzięki dokładnej diagnostyce komputerowej, usunięcie filtra DPF pozwala również zbadać wszystkie ewentualne usterki wynikające z jego nieprawidłowej pracy. W ten sposób oszczędzić można również na mniejszym spalaniu pojazdu, a realizowanie osiągów fabrycznych przestaje być problemem.