W modelach samochodu Audi A2 o następujących parametrach silnika: 1.4 TDI 90 KM, 1.4 TDI 75 KM oraz 1.2 TDI 60 KM możliwie jest znaczące zwiększenie mocy silnika poprzez zastosowanie chip tuningu.

Chip tuning to zmiany w wprowadzone w elektronicznych parametrach silnika w celu zwiększenia jego mocy i wydajności. W modelu 90 KM moc zostaje zwiększona do 112 KM, w modelach 75 KM do 100 KM, a w modelu 60 KM do 89 KM.

Chip tuning pozwala na zwiększenie mocy silnika bez potrzeby zwiększania spalania nadmiernej ilości paliwa, dlatego z pewnością opłaca się bardziej niż inne metody zwiększania wydajności silników, opracowane przez różne firmy. Ponadto eko tuning, jakim jest chip tuning pozwala na ochronę środowiska naturalnego przed nadmiernym wydzielaniem się spalin do atmosfery.

Producenci samochodów Audi znacząco zaniżają moc ich silników dla własnych korzyści. Dzięki chip tuning klienci mają możliwość testowania prawdziwych parametrów silnika i cieszenie się w pełni prowadzeniem nowego samochodu.