Chip tuning w samochodach Audi polega na zmienieniu działania sterownika kompatybilnego z silnikiem, aby zwiększyć jego osiągi, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu paliwa.

Zaletami zastosowania chip tuningu w modelach Audi A5 jest zwiększenie komfortu jazdy podczas wykonywania ważnych manewrów na drodze (na przykład wyprzedzanie samochodów). Warto również zwrócić uwagę na szybszą reakcję samochodu na pedał gazu, zminimalizowanie wrażenia „dziury” podczas przyśpieszania. Wszystko to dzięki jednej prostej modyfikacji.

Osiągi obrotu i mocy silnika zmieniają się znacząco we wszystkich modelach silników typu Audi A5 Przykładowo w modelu silnika Audi A5 3.0 TFSI V6 272 KM przyrost mocy może osiągnąć nawet 430 KM, a w modelu Audi A5 2.0 TDi 136 KM nawet 195 KM.

Sama modyfikacja sterownika jest bardzo szybka i jeszcze tego samego dnia samochód jest gotów do tego, by go testować, nie jest wyłączony z ruchu na zbyt długo, dlatego na tuning mogą pozwolić sobie także te osoby, które na co dzień pilnie potrzebują samochodu.