Kupując auto zwracamy uwagę na moc jego silnika. Niewielu z nas wie, że w większości samochodów Audi jest ona zaniżona, po to by poprawić parametry w następnych modelach samochodu. Tymczasem jeśli płacimy za samochód duże pieniądze, powinniśmy mieć dostęp do całego jego potencjału.

Chip tuning pozwala na zwiększenie mocy silnika bez jednoczesnej utraty nadmiernej ilości paliwa. Jest to możliwie dzięki prostej modyfikacji sterownika silnika. Modyfikacja jest na tyle prosta, że nie wymaga odstawienia auta na długi czas do serwisu.

Chip tuning możliwy jest we wszystkich modelach silników Audi A6. Przykładowo w modelu silnika Audi A5 2.0 TDi 136 KM, po tuningu moc tego samego silnika zwiększa się do 195 KM, a w modelu A5 2.0 TDi 163 KM do 215 KM. Takie różnice osiągów pozwalają na ich doskonałe odczucie już od pierwszej jazdy. Znacząco zwiększa się komfort prowadzenia samochodu oraz jego zwrotność i zrywność. Prowadzenie takiego samochodu to czysta przyjemność, a wszystko to w wyniku niewielkiej zmiany.