Chip tuning to nowoczesne rozwiązanie problemu z zaniżonymi wartościami silników przez producenta wybranych modeli samochodów. Prosta zmiana w sterowniku silnika modeli Audi A8 pozwala na zwiększenie wydajności silnika, bez jednoczesnej utraty nadmiernej ilości paliwa, tak jak dzieje się to przy innych modyfikacjach w silniku samochodów osobowych.

Chip tuning Audi A8 jest możliwy we wszystkich silnikach tego modelu, również na przykład A8 D4 4.2 V8 TDi 350 KM, gdzie zwiększenie następuje do 400 KM, oraz w D4 3.0 TFSI 310 KM, gdzie obserwujemy wzrost do 462 KM.

Zmiana działania sterownika tych oraz innych modeli silników w aucie osobowym Audi A7 pozwala na odczucie ogromnej różnicy. Klienci mają wrażenie, że prowadzą zupełnie inne auto. Wprowadzenie chip tuningu ochrania wiele aut przed zmianą właściciela, ponieważ nie muszą oni kupować następnego auta o większych osiągach. Dzięki temu kierowcy zaoszczędzają ogromną ilość pieniędzy, jaką musieliby wydać na nowe auto, a producenci nowych aut nie zarabiają już takich kroci.