Kiedy na rynek trafia nowy model samochodu, zadowoleni z poprzedniego auta klienci sprzedają starszy model, dokładają pieniądze i kupują auto o lepszych osiągach. Okazuje się, że istnieje tańszy sposób na zwiększenie osiągów starszych, ale wciąż dobrych aut. Nie trzeba się z nimi rozstawać.

Wystarczy zastosować chip tuning w samochodach marki Audi Q2. Polega on na zmienieniu parametrów sterownika silnika samochodu, tak by pomóc silnikowi osiągać większe obroty. Dzięki temu bez szkody dla niego i bez nadmiernego spalania paliw mamy auto szybsze, sprawniejsze, bardziej zrywne.

Chip tuning AQ2 możliwy jest w modelach posiadających takie silniki jak: 2.0 TDi 150 KM, 1.6 TDi 116 KM, 1.4 TDi 90 KM, 1.4 TFSi 150 KM. Samochód przyśpiesza wówczas ze 150 KM do 195, ze 116 do 140 KM i z 90 do 117 KM. Wartości te pozwalają na odczucie ogromnej zmiany w czasie kierowania pojazdem, co można odczuć już od razu po zmianie. Strojenie silnika następuje stopniowo, dlatego z czasem osiągi będą lepsze, ale nawet 10% zwiększenia obrotów jest już znaczące.