Chip tuning jest rozwiązaniem, jakie jest korzystne dla wszystkich kierowców, chociaż nie każdy z nas jest świadomy tego iż prostym sposobem może znacząco poprawić osiągi własnego samochodu. Specjalnie do tego zadania stworzono chip tuning, który polega na zmianach w elektronice sterownika pojazdów i komputerowym ich dostosowaniu do osiągania lepszych wyników na drodze, ale nie tylko.

Korzyści z chip tuningu to również lepszy komfort jazdy, a nawet pomoc w rozładowaniu korków, ponieważ auta po tuningu są bardziej zrywne, i lepiej reagują na bodźce, przez co czas ruszania z miejsca, na przykład na światłach lub pasach jest znacznie szybszy.

W samochodach marki Audi S5 zmiany są możliwie w silnikach: Audi S5 4.2 V8 354 KM oraz Audi S5 3.0 TFSI 333 KM. W pierwszym przypadku osiągi silnika zwiększają się z 354 km do 500 km. W drugim z 333 km do 460 km. Zmiany w mocy silnika i jego strojenie następują stopniowo, zatem nie ma mowy o tym, by nawet mniej doświadczeni kierowcy odczuwali zbyt wielki stres przy kierowaniu samochodem po tuningu.