Kupno całkiem nowego auta wiąże się z pewnym ryzykiem. Niestety w większych miastach i nie tylko złodzieje ostrzą sobie zęby na nowe auta, które na naszych drogach nie występują tak często. Dlatego wielu kierowców, nawet jeśli mają środki na zakup samochodu nie zawsze chcą zrezygnować ze starszego, ale sprawnego auta. Na szczęście można znacząco podnieść wartość samochodu, w ten sposób, że złodzieje nie będą mieli o tym pojęcia.

W starszych modelach sprawdzonych samochodów coraz więcej użytkowników stosuje prostą zmianę zwaną chip tuning, polegającą na zmianie parametrów sterownika silnika, co skutkuje zwiększonymi obrotami i osiągami silnika, a także przyśpiesza i usprawnia wszystkie procesy w nim zachodzące. Dzięki temu jest tak, jakby auto zyskało całkiem nowy silnik, chociaż fizycznie nic się w nim nie zmienia.

W samochodach Audi S6 zmiany jest możliwa w modelu silnika o oznaczeniu Audi S7 4.0 TFSI 420 KM. Zwiększenie mocy jest stopniowe, a w rezultacie auto zamiast jechać maksymalnie 420 km, jedzie 540 km.