Chip tuning to zbieg polegający na zmianie sterownika elektronicznego samochodów marki Audi, które mają wpływ na parametry silnika. Dzięki temu znacząco zwiększają się osiągi samochodu, jak również jego praca.

Klienci, którzy dokonali profesjonalnego chip tuningu deklarują większy komfort jazdy, a także zdecydowanie lepiej radzą sobie z codziennymi sytuacjami na drodze. Między innymi szybciej i sprawniej wykonują manewr wyprzedzania. Zauważają, że ich auta są bardziej zrywne, szybciej osiągają pożądaną prędkość. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że po chip tuningu i zwiększeniu osiągów samochodu nie ma mowy o tym, by zwiększyło się spalanie paliwa.

W samochodzie marki Audi S7, w silniku 4.0 TFSI 420 KM, następuje stopniowe strojenie silnika i dopasowanie do ulubionego stylu jazdy danego kierowcy. W wyniku tego działania prędkość określona przez producenta na 420 km zostaje zwiększona do 540 km, co z pewnością zadowoli wiele osób, które już zastanawiały się nad tym, czy nie kupić nowego auta.