Zwykli kierowcy aut nie zawsze są świadomi, iż kupując nowe auto prawdopodobnie nigdy nie będą w stanie testować ich prawdziwej mocy. Dzieje się tak dlatego, że producenci aut znacząco zaniżają możliwości silnika samochodu, aby bez żadnych kosztów dodać je do nowszego modelu. W wyniku tego zarabiają ogromne pieniądze.

Na szczęście mądrzy kierowcy mogą samodzielnie dokonać zmian, zgłaszając się do odpowiedniego warsztatu. Tam zostaną one dokonane, a polegają na zmianach w działaniu sterownika silnika samochodu. W wyniku tych działań w samochodach Audi TTS w silnikach typu Audi TTS 8S 2.0 TSi 310 KM oraz Audi TTS 8J 2.0 TFSI 272 KM możliwie jest zwiększenie osiągów silnika o 10 i więcej procent. W samochodzie o przewidywanych osiągach 310 km po tuningu prędkość wzrasta do 430 km, a w samochodzie 272 km prędkość wzrasta do 370 km.

Wniosek z tego, że nawet po zakupie nowego auta będziemy mogli w pełni cieszyć się jego osiągami, dzięki czemu nie będziemy odczuwać potrzeby zbyt szybkiej zmiany samochodu na nowszy model.