Czy można wykorzystać części z auta przeznaczonego do kasacji?

części z auta przeznaczonego do kasacji

Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów naprawy pojazdu jest pozyskanie oryginalnych części zamiennych do auta, które uzyskuje się na drodze demontażu np. samochodów powypadkowych. Dzięki zakupowi części, które są oryginalne, sprawne, ale używane, możemy naprawić nasze auto mniejszym kosztem. Musimy jednak pamiętać, że samodzielna rozbiórka pojazdów jest nielegalna, a skupy samochodów odmawiają przyjęcia wraku, jeżeli jego waga jest niższa, niż powinna, co oznacza, że niektóre części zostały zdemontowane.

Jakie części zamienne do auta możemy zdemontować?

W skupach samochodów możemy oddać nasz pojazd do legalnego demontażu auta. Wówczas mamy szansę pozyskać takie części zamienne, które są legalne w demontażu. Należą do nich:

  • Głowice i zawory
  • Opony oraz felgi
  • Rozruszniki i alternatory
  • Elementy wykończenia
  • Oświetlenie oraz blacharkę

Pamiętajmy jednak, że istnieje wiele części, których ponownego wykorzystania zabraniają ustawy. Należą do nich między innymi poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo nie możemy wykorzystywać ponownie filtrów, katalizatorów, tłumików, a także elementów układu hamulcowego takich jak klocki hamulcowe.

Dlaczego kasacja samochodu możliwa jest tylko w autoryzowanym punkcie?

Często spotykamy się z pytaniami od osób, które pragną pozyskać części do swojego pojazdu na własną rękę, a jednak prawo zakazuje samodzielnego demontażu części i nakazuje kasacje samochodu w punkcie złomowania pojazdów. Dlaczego?

Przede wszystkim samodzielna rozbiórka pojazdów jest niebezpieczna dla ekosystemu. Różnego rodzaju płyny i substancje znajdujące się w złomowanych autach mogą powodować zanieczyszczenie gleb i wód podziemnych. Oczywiście możemy dodać do tego ryzyko ulegnięcia kontuzji poprzez nieumiejętny demontaż.

Gdzie zezłomować auto w dużym mieście?

Jeżeli szukasz punktu złomowania pojazdów w dużych miastach, auto kasacja w Warszawie ma do zaoferowania profesjonalne usługi z kasacji pojazdów, zarówno powypadkowych, jak i tych, które po prostu nie nadają się już do eksploatacji. Dodatkową zaletą skorzystania z tej usługi jest fakt, że możemy wyrejestrować nasz pojazd i pozbyć się problemu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *