Gdzie i jak kupować części, by nie stracić?

Gdzie i jak kupować części, by nie stracić?

Maszyny budowlane przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach, a co za tym idzie, szybciej mogą ulegać awarii. Przerwa w pracy może słono kosztować, dlatego warto na bieżąco sprawdzać ich stan techniczny w autoryzowanych serwisach a w razie potrzeby nie szczędzić pieniędzy na oryginalne części zamienne, które zagwarantują bezpieczeństwo.

Co warto wiedzieć?

Mimo iż na rynku działa wiele firm zajmujących się sprzedażą części zamiennych do różnych typów maszyn budowlanych nie wszystkie zasługują na uwagę. Najpierw warto sprawdzić, od jakiego producenta pochodzą, czy dany sklep oferuje oryginały, czy tańsze zamienniki oraz z jakich materiałów zostały wykonane. Kupując części zamienne, trzeba uważać, gdyż wiele z nich nie pasuje do maszyn i konieczne są przeróbki. Takie kombinowanie może spowodować dodatkowe uszkodzenia innych układów i wygenerować jeszcze większe koszty naprawy. Dodatkowo zamienniki często wykonywane są ze słabej jakości stopów, więc szybciej będą ulegały wyeksploatowaniu, a co za tym idzie szybciej, trzeba będzie znów je wymieniać. By nie tracić pieniędzy i cennego czasu lepiej od razu zamówić oryginalne części najlepiej u producenta.

Gdzie zamawiać części?

Jeśli maszyna trafi do profesjonalnego serwisu zamawianiem i wymianą części zajmują się już wykwalifikowani pracownicy. Jeśli jednak zamawia się je samodzielnie, warto wybierać tylko zaufanych sprzedawców, którzy dają gwarancje na swoje towary oraz pomogą dobrać część, która będzie ściśle pasowała do maszyny. Nie chcąc narażać się na dodatkowe koszty, używane części pochodzące z innych maszyn należy omijać z daleka, zwłaszcza jeśli nie są oryginalne. Szukając sprawdzonych handlowców, którzy oferują jakość części w dobrej cenie, warto sprawdzić bogatą ofertę cemasz.pl, gdzie można liczyć również na profesjonalną pomoc w ich doborze jak i na szybką realizację zamówienia.

Ile kosztują części do maszyn?

Wszystko zależy jaka część uległa awarii, gdzie będzie kupowana oraz czy jest to oryginał, czy zamiennik. Ceny są zróżnicowane, dlatego wcześniej warto poprosić o pomoc fachowca, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Najtaniej można kupić je na aukcjach internetowych, od prywatnych sprzedawców, a nawet na złomach. Należy jednak pamiętać, iż kupowanie części z nieznanego źródła nie wyjdzie na dobre. Jeśli sprzedawca nie udziela gwarancji rozruchowej bądź udostępnia tylko i wyłącznie opcję wysyłki, a nie odbiór osobisty to nie warto zawracać sobie głowy taką transakcją.

UWAGA!

Bez względu na to, jaki rodzaj części się kupuje, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by ściśle pasowały do danej maszyny. Pod żadnym pozorem nie można ich przerabiać, by dopasować do układów ani naruszać ich pierwotnej konstrukcji. Takie działania grożą poważną usterką i są niebezpieczne dla osób, które będą pracowały na maszynie. Wymianą wyeksploatowanych części również powinni zająć się mechanicy posiadający stosowną wiedzę z tego zakresu oraz doświadczenie.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *