Najlepsze ekspresy ciśnieniowe – ranking dostępnych modeli

Najlepsze ekspresy ciśnieniowe

Nie wyobrażasz sobie innego początku dnia niż filiżanka aromatycznej kawy? Przyda ci się odpowiedni ekspres! Dowiedz się, jakie są rodzaje urządzeń ciśnieniowych i które z propozycji warto wziąć pod uwagę. Wszystko po to, by cieszyć się ulubionym espresso lub cappuccino – dokładnie tak, jak lubisz.

Ekspresy ciśnieniowe – jakie są rodzaje?

Przeglądając kategorię ekspresów do kawy, szybko odkryjesz, że to bardzo zróżnicowane urządzenia w różnych cenach. Sprzęty można podzielić na ciśnieniowe i przelewowe. Te ostatnie kojarzysz pewnie z większości amerykańskich filmów – to pękate dzbanki, z których nalewają kawę kelnerki w barach. Takie ekspresy są niedrogie, jednak nie do końca się sprawdzą, jeśli lubisz kawę ze spienionym mlekiem. Poniżej przyjrzymy się więc modelom ciśnieniowym – tutaj jednak musisz zadawać sobie sprawę, że pod tą nazwą kryją się:

 • ekspresy na kapsułki;
 • ekspresy kolbowe;
 • ekspresy automatyczne.

Ekspresy na kapsułki to niedrogie, kompaktowe urządzenia, które świetnie sprawdzą się w niewielkiej kuchni. Przygotowanie napoju jest również wyjątkowo proste – wystarczy wybrać odpowiednią kapsułkę lub zestaw kapsułek, by cieszyć się ulubionym smakiem. Pewnym ograniczeniem może być jednak konieczność zakupu kawy określonego producenta – tak, by kapsułki pasowały do urządzenia.

Inny niewielki sprzęt to model koblowy. Zwykle tego typu ekspresy prezentują się niezwykle efektownie, a przy tym – zmieszczą się nawet na niewielkim blacie. Przygotowanie kawy wymaga nieco wprawy – wystarczy jednak nieco wysiłku włożonego w naukę, by radzić sobie jak prawdziwy barista. Po taki model sięgnie zaawansowany kawosz, który chce mieć wpływ na każdy etap przygotowania napoju. Pamiętaj, że ulubione espresso przygotujesz tutaj z kawy mielonej – dobrze więc zaopatrzyć się również we właściwy młynek do kawy.

Chcesz przygotowywać cappuccino z puszystą pianką za pomocą jednego dotknięcia przycisku? Najlepszym zakupem będzie ekspres ciśnieniowy automatyczny. Musisz jednak liczyć się ze znacznie większym wydatkiem niż w przypadku wyżej omówionych sprzętów. Taki model zajmuje również sporo miejsca na kuchennym blacie. Na szczęście – jest w czym wybierać! Możesz zdecydować się na propozycję ze średniej półki cenowej lub zainwestować w urządzenie premium za kilkanaście tysięcy złotych.

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne urządzenia? Przyjrzyj się przede wszystkim:

 • liście kaw przygotowywanych automatycznie;
 • mocy;
 • ciśnieniu;
 • łatwemu sterowaniu;
 • systemowi spieniania mleka;
 • zastosowanym technologiom;
 • wielkości zbiornika na wodę, kawę, fusy;
 • łatwej konserwacji;
 • atrakcyjnemu designowi.

Polecane ekspresy do kawy – jaki kupić?

Zobacz warte uwagi ekspresy do kawy, które pozwolą ci przygotować ulubiony napój w kilka chwil!

 • JURA S8 Piano – ta marka jest gwarancją najwyższej jakości. Polecany model za ok. 7000 zł pozwoli ci przygotować wiele rodzajów kaw, m.in. americano, lungo, espresso, cotrado, espresso macchiatto, cafe latte, cappuccino, flat white, latte macchiatto. Spodoba ci się kolorowy wyświetlacz, dzięki któremu łatwo wybierzesz, na jaki napój masz ochotę, personalizując go według swoich preferencji. Urządzeniem możesz sterować za pomocą aplikacji mobilnej.
 • PHILIPS EP5543/90 series 5500 – to wygodny sprzęt za ok. 2900 zł z rewolucyjnym systemem spieniania mleka! LatteGo to pojemnik bezpośrednio podłączany do ekspresu, bez konieczności korzystania z rurki. Czyszczenie jest więc niezwykle proste! Możesz przygotować wiele specjałów, w tym espresso, cappuccino, latte macchiato, espresso lungo, ristretto, flat white, café au lait – także na zimno. Pojemnik zbiornika na wodę wynosi 1,8 l. Jeśli zależy ci na napoju o większej mocy, skorzystaj z funkcji Extra Shot.
 • DE LONGHI ECAM 450.55.G Eletta Explore – elegancki model za ok. 4000 zł. Znajdziesz tutaj dwa pojemniki na mleko LatteCrema, by łatwo przygotować napoje na zimno i na ciepło. Spodoba ci się duży, kolorowy wyświetlacz, dzięki któremu sterowanie jest niezwykle łatwe. Za pomocą urządzenia wyczarujesz ponad 40 napojów jednym dotknięciem przycisku! Zbiornik na wodę ma 1,8 l.

Chcesz poznać więcej możliwości? Zobacz wszystkie ekspresy ciśnieniowe w sklepie MediaMarkt!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *