Opony zimowe – czym powinny się wyróżniać dobre modele?

Opony zimowe

Opony to wyposażenie samochodu, które ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dobrze dobrane ogumienie będzie dbało o to, by pojazd dobrze trzymał się swojego pasa drogi, a jazda po nierównej nawierzchni była komfortowa nie tylko dla kierowcy, ale również pasażerów. Dbając o swoje bezpieczeństwo warto dobrze zastanowić się jakie opony na sezon zimowe sprawdzać się będą najlepiej. Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. W naszym poradniku dowiesz się jak wybrać ogumienie na zimę.

Opony zimowe dopasowane do modelu samochodu

Wybierając się na zakupy po opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/goodyear trzeba pamiętać o tym, że mają być one dopasowane do rodzaju samochodu. To więc oznacza, że trzeba dowiedzieć się jakie zalecenia ma producent pojazdu. Konieczne jest sprawdzenie indeksu prędkości, by możliwe było poruszanie się na oponach z prędkością, z jaką może poruszać się samochód. Nie można zapomnieć o indeksie nośności. Warto obliczyć wagę samochodu z pełnym obciążeniem i dopasować do tego ogumienie, które jest w stanie dźwigać taki ciężar. Nie można zapomnieć o rozmiarze opony. Wybranie nieodpowiedniego wymiaru może doprowadzić do zmniejszenia pola, na którym opona ma styczność z nawierzchnią.  To obniża poziom przyczepności samochodu, a przez to zwiększyć się może ryzyko poślizgu i wypadnięcia z drogi.

Najlepszy bieżnik w oponach zimowych – czyli jaki?

Stojąc przed wyborem opon takich jak https://noweopony.pl/opony/zimowe trzeba pamiętać o tym jak ważny jest bieżnik w ogumieniu. To właśnie on decyduje o tym, jak opona radzi sobie w trudnych warunkach na drodze. Bardzo ważne jest to, by bieżnik był dostosowany do warunków jakie mogą panować na drodze w sezonie zimowym, czyli opadów śniegu, roztopów i błota na jezdni. Polecany jest bieżnik asymetryczny i kierunkowy, który zapewnia dobrą przyczepność na śniegu lub błocie. Dodatkowo dba on o to, by nadmiar wody był odprowadzany spod kół, co zwiększa bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Nowe, czy używane opony zimowe?

Wiele osób zastanawia się po jakie opony najlepiej sięgnąć. Pojawia się pytanie, czy lepszym wyborem jest ogumienie nowe, czy używane. Niestety większość osób decyduje się na kupienie ogumienia używanego, ponieważ wydaje się to oszczędniejszym rozwiązaniem. Prawda jest jednak taka, że trudno określić, jak pierwszy właściciel użytkował ogumienie. Może okazać się, że opona była wcześniej naprawiana, co z pewnością zostanie odkryte podczas jazdy.

Kupienie nowej opony to gwarancja wysokiej jakości i trwałości. Warto zdecydować się na zakupy online. Sklep internetowy z oponami oferuje ogumienie, które służyć może przez wiele sezonów.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *