Problemy z klimatyzacją? Tu je rozwiążesz!

Klimatyzacja w samochodzie to coś, bez czego wielu dzisiejszych kierowców nie wyobraża sobie codziennej jazdy. Pozwala ona na komfortowe prowadzenie samochodu niezależnie od tego, jaka aura panuje na zewnątrz, oraz odpowiada również za usuwanie pary z szyb, co znacznie wpływa na przejrzystość, a co za tym idzie – bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu. A jak utrzymać ją w pełnej sprawności przez dłuższy czas?

Serwis klimatyzacji – nie zapominaj o nim!

Wielu kierowców dba o swoje samochody, regularnie wymieniając olej, dbając o uzupełnianie układów w odpowiednie płyny, itp. Często jednak zapominają, że klimatyzacja także wymaga pewnych zabiegów konserwacyjnych, dzięki którym będzie pracować perfekcyjnie. Inaczej można pewnego dnia odkryć, że nie działa tak, jak powinna – co objawia się nie tylko brakiem chłodzenia wnętrza pojazdu, ale również nieprzyjemnym zapachem, wydobywającym z otworów wentylacyjnych. Ponadto elementy układu klimatyzacji ulegają w miarę czasu zużyciu i po prostu mogą przestać działać. Dlatego tak ważne jest, aby raz na jakiś czas odwiedzić warsztat samochodowy i tam zamówić przegląd klimatyzacji wraz z jej serwisem.

Gdzie do serwisu?

Jeśli mieszkasz w Legnicy lub jej okolicach – bądź też będziesz tamtędy przejeżdżać – warto odwiedzić Decart Premio Express Legnica. Oferowana przez ten serwis konserwacja klimatyzacji obejmuje takie czynności jak: odessanie czynnika chłodniczego, sprawdzenie szczelności metodą podciśnieniową lub za pomocą azotu, napełnianie czynnikiem R-134a oraz odessanie starego oleju krążącego w układzie. Oczywiście wraz z nimi przeprowadza się także test sprawności działania całego układu klimatyzacyjnego, jeśli więc któryś z elementów szwankuje lub nie działa prawidłowo na skutek eksploatacji, będzie można go od razu zidentyfikować oraz wymienić. Decart Premio Express Legnica oferuje także dodatkowe usługi związane z klimatyzacją – mycie parownika, odgrzybianie przy użyciu ozonu oraz wymiana filtra kabinowego.

Utrzymanie klimatyzacji w sprawności nie jest dużym wydatkiem!

Koszt przeprowadzenia konserwacji nie jest duży – wynosi 150 PLN. Usługi dodatkowe są płatne osobno i różnią się cenowo. We wszystkich przypadkach oddajesz klimatyzację w ręce specjalistów i możesz mieć pewność, że po ich działaniach będziesz cieszyć się sprawnie działającym systemem przez długi czas. Nie zapomnij jednak o tym, aby po 6-7 miesiącach ponownie przeprowadzić konserwację i przegląd. Dzięki regularności nigdy nie będziesz mieć problemów z klimatyzacją!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *