Samochody Mazda

Samochody Mazda

Mazda to japoński producent samochodów cieszący się szczególną pozycją wśród użytkowników i ekspertów. Z uwagi na przeprowadzanie pełnego procesu produkcyjnego w kraju kwitnącej wiśni ich pojazdy cechują się ponadprzeciętną jakością wykonania, której zawdzięczają również swoją niezawodność. Jednak powodów, by zdecydować się na Mazdę, jest znacznie więcej.

Mazda – dekady konsekwentnego rozwoju

Mazda jest producentem zdecydowanie wyróżniającym się na motoryzacyjnym rynku. Nie chodzi tu o wygląd czy gabaryty samochodów, ale o konsekwentny rozwój w obranym kierunku. I tak, w odróżnieniu od pozostałych japońskich producentów, Mazda nie przeniosła produkcji do Europy, Turcji czy Indii, dzięki czemu jakość zarówno produkowanych elementów, jak i ich spakowania nie pozostawia żadnego pola do narzekań. Ponadto Mazda obrała znacznie inny kierunek ewolucji silników spalinowych niż niemalże cała konkurencja. Zamiast downsizingu, czyli zmniejszania pojemności skokowej do absurdalnych rozmiarów i dokładania turbosprężarek czy kompresorów. Rozwiązania takie, choć efektowne (np. jednostki o pojemności 0,8 i mocy ponad 100 KM robią wrażenie) w praktyce przynoszą wątpliwe oszczędności, a żywotność silników jest absurdalnie niska. Mazda postawiła więc na autorskie rozwiązanie o nazwie SkyActive – polega ono na podnoszeniu kompresji w silnikach benzynowych i odprężaniu jednostek wysokoprężnych. Pozwala to z łatwością spełniać rygorystyczne normy emisji spalin, redukować zużycie paliwa w każdych warunkach, zapewniając przy tym bardzo dobrą dynamikę i ponadprzeciętną żywotność. Upartość japońskich inżynierów w połączeniu z dążeniem do perfekcji przynosi więc spektakularne rezultaty. Nic dziwnego, że Mazdy uznawane są za jedne z najlepszych samochodów – zarówno oceniając walory użytkowe, jak i bezawaryjność i osiągi. Mazdy dość wolno tracą również cenę, co dla wielu jest argumentem przemawiającym za skierowaniem swojej uwagi właśnie na tę markę.

Mazda to dobry wybór!

Każdy z oferowanych przez Mazdę modeli – zarówno model 3, 6, jak i CX-5, świetnie odnajdą się zarówno w mieście, jak i nawet podczas najdłuższej podróży. Ich oszczędne i dynamiczne silniki zachęcają wręcz do ruszania się poza miasto, a możliwość skorzystania z oferty Mazda leasing, również przez osoby prywatne, jest dodatkową zachęto do wypróbowania tych japońskich dzieł sztuki motoryzacyjnej. To co, dasz się skusić? Jeśli wypróbujesz Mazdę, to na własnej skórze przekonasz się, jak perfekcyjne są to samochody – i najprawdopodobniej dołączysz do rozrastającego się grona fanów marki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *