Sprężyny obniżające – dlaczego warto je kupić?

Sprężyny obniżające

Sprężyny obniżające są jednymi z najczęściej wybieranych elementów tuningowych do samochodów osobowych. Cena tych wyrobów jest stosunkowo niska i wynosi około kilkuset złotych. Ich zadanie polega na efektywnym przenoszeniu sporych sił fizycznych, co przekłada się na poprawę wygody jazdy. Decydując się na nie, odświeżyć można wygląd swojego auta niezależnie od tego, czy posiadamy nowoczesne auto, czy też kilkunastoletni samochód. W internecie znajduje się wiele zróżnicowanych zestawów, które dopasowane są do najpopularniejszych modeli aut. Zatem warto zdecydować na zakup odpowiedniego wyrobu i podróżować w bardziej komfortowych warunkach.

Sprężyny obniżające – efekty praktyczne i estetyczne

Montując je, znacznie można obniżyć środek ciężkości auta i zwiększyć przyczepność kół do podłoża. To z kolei przekłada się na zachowanie auta na drodze. Mianowicie chodzi tu o bezpieczeństwo i stabilność pojazdu, który zapewnia komfort zarówno podczas szybkiej jazdy, jak i wchodzenia w zakręty czy też zmieniania pasów ruchu.

Co więcej, poprawie ulega jazda na drogach z nierównościami, chociażby takimi jak dziury czy uskoki. Zatem dzięki sprężynom obniżającym można cieszyć się podróżami, unikając przy tym właśnie nieprzyjemnych podskoków. Tym samym również nie będzie dochodzić do nadmiernej eksploatacji pojazdu.

Niemal każdy pojazd ma bardziej atrakcyjny wygląd, gdy jego zawieszenie znajduje się choć trochę niżej niż zwykle. Dlatego też powodem, dla którego stosujemy tego rodzaju sprężyny, jest oczywiście zmniejszenie prześwitu pomiędzy nadkolem i felgą. Według opinii ekspertów ta zbędna pusta przestrzeń wywołuje niezbyt  dobre wrażenie u potencjalnych nabywców samochodów. Pojazd, w którym zamontowano sprężyny obniżające, nie dość, że nabiera drapieżnego i sportowego charakteru, to dodatkowo prowadzi się jak samochód sportowy.

Sprężyny obniżające – jakie wybrać

Na rynku dostępne są sprężyny zarówno tanie, jak i te lepszej jakości. Oczywiście wyższa jakość równa się większej cenie. Do najlepszych należą te wykonane ze stali chromowo-krzemowej, które są pokryte dodatkowo warstwą ochronną. Takie wyroby charakteryzują się długim okresem działania – są nawet 2 lub 3-krotnie żywotniejsze niż zwykłe sprężyny obniżające.

Warte uwagi są wyroby Pro-Kit, które są w stanie obniżyć punkt samochodu aż o 4 cm. Zadowalają miłośników tuningu i modyfikacji aut na całym świecie. Ponadto można łączyć je z seryjnymi amortyzatorami. Stosowanie tych sprężyn obniżających daje gwarancję zachowania optymalnego odstępu pomiędzy nadkolem oraz oponami.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *