Uchwyty samochodowe do telefonu

uchwyt na telefon

Każdy, kto chociaż raz podróżował samochodem posiłkując się nawigacją z smartfona wie, jak ważne dla wygody i bezpieczeństwa jest to, aby telefon trzymał się na uchwycie stabilnie, równocześnie dając możliwość ustawienia go pod dogodnym dla nas kątem. Telefon komórkowy ze względu na swoje funkcje jak chociażby internet czy odtwarzacz muzyki znajduje się przeważnie pod ręką, więc warto zadbać o to, aby miał swoje miejsce znajdujące się w zasięgu wzroku, co jest dużo bezpieczniejszą opcją niż poszukiwanie go po omacku w samochodzie. Dobry uchwyt do samochodu na smartfona to uchwyt, który dopasuje się do rozmiaru naszego telefonu. Będzie trzymał pewnie, a przy tym zapewni możliwość obracania telefonem z pionu na poziom oraz pod różnymi kątami i w razie potrzeby pozwoli na szybkie wyciągnięcie smartfona z uchwytu.

Zatem jaki uchwyt samochodowy do telefonu warto kupić? W sklepach czy na internecie można znaleźć różnorakie uchwyty, w różnych cenach i wykonane z różnych materiałów. Wchodząc na dział samochodowy, naszym oczom ukażą się m.in.: – uniwersalny uchwyt na przyssawkę, które można zamontować na desce rozdzielczej lub przedniej szybie, – uchwyt silikonowy, na który kładziemy smartfona. Wbrew pozorom „żelek” dobrze utrzymuje telefon, jednak tylko w pozycji leżącej, co uniemożliwia wygodne spojrzenie na ekran, – uniwersalny uchwyt montowany do kratki wentylacyjnej naszego samochodu. Wygodny w użyciu, ponieważ w razie potrzeby bez problemu można go wyciągnąć i przenieść do innego samochodu. Nie pozostawia śladów po kleju, – uchwyt na telefon, który za pomocą silikonowej obejmy montowany jest na kierownicę samochodu. Możemy o niego zaczepić nie tylko smartfona, ale także GPS lub palmtop. Zapewnia doskonałą widoczność ekranu urządzenia bez konieczności odrywania wzroku od jezdni na dłuższy czas. Niestety może utrudniać wygodne trzymanie kierownicy, – uchwyt na smartfona na magnes. Taki uchwyt składa się z dwóch elementów: metalowej blaszki, którą należy przykleić na tył telefonu komórkowego oraz części, którą przyklejamy na deskę rozdzielczą lub wkładamy do klatki wentylacyjnej samochodu — w zależności od tego, jaką końcówkę mamy.

Kupując uchwyt na magnes, należy sprawdzić, jak silny on jest. Niektóre, słabsze magnesy nie utrzymują telefonu znajdującego się w etui. Plusem takiego uchwytu jest to, że zajmuje mało miejsca i daje możliwość obracania smartfona w dowolnym kierunku.

Przy zakupie najlepiej zapytać sprzedawcę, jakie są najlepsze uchwyty samochodowe do telefonów. On na pewno podpowie nam jakie uchwyty najczęściej wybierają inni i pomoże dobrać nam odpowiedni sprzęt do naszego samochodu i kwoty, jaką dysponujemy. Jednak zwracając uwagę na inne samochody czy posiłkując się informacjami z internetu, można dostrzec, że najpopularniejszymi uchwytami samochodowymi do smartfona są uchwyty na przyssawkę, montowane dla wygody na przedniej szybie lub górze deski rozdzielczej, które dzięki elastycznym szczypcom dopasują się do rozmiaru naszego telefonu. W dodatku uchwyty te wyposażone są w ramię pozwalające na dogodne obracanie smartfona.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *