Jak zadbać o wygląd felg?

Jak zadbać o wygląd felg?

Zainwestowałeś w wymarzone felgi? Teraz zadbaj o to, by zawsze wyglądały dobrze! Świeżo kupione felgi prezentują się pięknie i z całą pewnością poprawiają estetykę samochodu, ale z czasem mogą stracić na uroku. Wpływa na to oczywiście częstotliwość użytkowania samochodu. Jeśli chcesz mieć pewność, że lakier na felgach będzie wyglądał zawsze nienagannie, zadbaj o jego wygląd.

Detailig felg – przygotuj swój samochód do sezonu

Detailing felg to szereg zabiegów, które nie zajmują wiele czasu – wystarczy, że oddasz felgi specjalistom na około 4 godziny. Po tym czasie otrzymasz odnowione i odpowiednio zabezpieczone felgi, które można natychmiast zamontować. Detailing to działanie wieloetapowe, dzięki któremu nawet nieco uszkodzone felgi mogą wyglądać jak takie, które dopiero co kupiono. O felgi warto zadbać zwłaszcza przed i po zakończeniu okresu jesienno-zimowego. Przeprowadzone zabiegi pozwolą Ci zabezpieczyć felgi nawet na 6 miesięcy, dzięki czemu nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych będą wyglądać doskonale.

Jak poprawić wygląd felg?

W ramach detailingu specjaliści wykonują m.in.

  • Demontaż oraz montaż kół, dzięki któremu można bez problemu wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca
  • Obustronne wyczyszczenie felgi z naleciałości drogowych oraz klocków hamulcowych
  • Zabezpieczenie felg powłoką ochronną, która działa przez 6 miesięcy

Felgi nie mają lekko w polskim klimacie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dokładne wyczyszczenie felgi teoretycznie można przeprowadzić w warunkach domowych, ale w praktyce bardzo łatwo uszkodzić lakier. Felgi powinny być czyszczone przez fachowców, którzy wiedzą, jakiej siły mogą użyć, by nie uszkodzić powierzchni. Ponadto trzeba też uważać na stosowane detergenty – niektóre mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Stosowany preparat powinien być dostosowany do czyszczonej powierzchni – tylko wtedy mamy gwarancję, że warstwa ochronna felgi nie zostanie naruszona.

Samo nałożenie powłoki ochronnej jest zabiegiem wartym uwagi. Dzięki niemu felga zyskuje dodatkową warstwę, która doskonale zabezpiecza lakier. Powłoka ochronna wykazuje działanie hydrofobowe – oznacza to, że odpycha wodę i brud, dzięki czemu felgi wyglądają znacznie lepiej nawet przy niekorzystnej pogodzie. Powłoka gwarantuje również ochronę przed zarysowaniem oraz pyłem, który przedostaje się od klocków hamulcowych na felgi. Powłoka to w tej chwili najlepszy sposób na zabezpieczenie samochodu; dzięki niej nie musisz obawiać się o to, że nowe felgi zniszczą się szybko. Oczywiście żeby zabieg miał sens, należy go powtarzać mniej więcej co pół roku (na tyle wystarcza jednorazowe założenie powłoki ochronnej). Jeśli zastanawiasz się, czy stać cię na kolejne wydatki, to pomyśl o tym, że dobra ochrona gwarantuje, że nie będziesz musiał często zmieniać felg. Brak ochrony sprawia, że będą one zużywać się znacznie szybciej, więc i tak wydasz pieniądze – jeśli nie na powłokę, to na nowe felgi. Warto o tym pamiętać.

Autor: Mariusz Zakrzewski Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z firmą Ecopless z Pszczyny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *