Czy zapach samochodowy może być ekologiczny?

Czy zapach samochodowy może być ekologiczny

Ekologiczne zapachy California Scents do samochodów, są nie tylko modne. Za takim określeniem, powinno iść dużo więcej. Niestety nie zawsze tak jest. Czym są ekologiczne zapachy do aut i jakie produkty powinny obejmować? 

Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarce internetowej, określenie ekologicznych zapachów do samochodów, a pojawią się nam produkty zapakowane w folię, a ponadto w składzie ujawnionym na witrynie widzimy, iż powstały z wielu różnych sztucznych składników, to na pewno nie będą to eko produkty. 

Obecnie, kiedy zdecydowanie wzrasta powszechna świadomość wagi tego co spożywamy i czym na co dzień oddychamy, niezwykle istotne pozostają produkty używane na co dzień. Zapachy do aut towarzyszyć nam mogą poprzez większą część naszego dnia. To, które spośród nich wybierzemy, ma duży wpływ na środowisko naturalne, oraz na stan naszego zdrowia. 

Ekologia w autodetalingu 

Mdłości, wymioty, bóle głowy, czasami też i alergiczna wysypka oraz kłopoty z prawidłowym oddychaniem. To symptomy przebywania w niedalekiej odległości od sztucznych zapachów do aut. Z jednej strony ładnie pachną, z drugiej jednakże nie musimy być znawcami aby poczuć, iż to co na co dzień wdychamy, nie jest wcale dla naszego organizmu zdrowe. Co zatem zwykle znajduje się w składzie zapachów do aut? Toluen, aldehydy, pochodne benzenu, oraz sporo innego rodzaju substancji, które przyczyniają się do występowania różnych schorzeń. 

Oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy, może być przyczyną rozwoju schorzenia Alzheimera, stwardnienia rozsianego czy też Parkinsona. Wybrane odświeżacze zawierają również związki, które zaburzać mogą hormonalną gospodarkę. 

Niestety nierzadko staramy się udawać, iż nie mamy o tym pojęcia. Tego typu informacje dosyć często mogą się pojawiać w prasie. Co powinno zwracać naszą uwagę? Im niższa będzie cena, tym większą mamy pewność, iż wybrany przez nas leśny zapach niewiele miał z owym lasem do czynienia. Niewątpliwie wypadku innego typu sztucznych aromatów, mamy do czynienia z identyczną sytuacją. Składniki naturalne kosztować mogą dużo więcej. Zależnie od tego, z czego zrobiony jest dany zapach, ceny wahać się mogą w granicach 15-100 złotych za 5 ml. Zobacz zapachy samochodowe w sklepie internetowym https://sklep.motogo.pl/california-scents-m23

Olejki eteryczne zrobione z cytrusów są znacznie tańsze, zatem przykładowo cytrusowe naturalne zapachy, odświeżają, jak również nadają pięknego aromatu. Wpływają również na poprawę naszego samopoczucia, nie szkodzą naszemu zdrowiu i nie są nazbyt drogie. 

Jeśli zapachy do aut, otrzymywane są z naturalnych surowców, bez przeszkód możemy im zaufać. Skład takich zapachów, to czyste eteryczne olejki. Nie ma w nich alkoholu, żadnych wypełniaczy czy też innego typu cudów. Zapachy nierzadko sprzedawane są w szklane buteleczki. 

Notabene, odpowiednie dobranie mieszanki olejków, nie jest takie łatwe, czasami jedna kropelka może zmienić woń. Do tego należy brać jeszcze pod uwagę to, żeby zapach miał pozytywny wpływ na kierowcę. 

Zapach samochodowy, który sprawdzi się nie tylko w samochodzie? 

Jeżeli zadamy sobie nieco trudu i wybierzemy do swojego auta naturalne zapachy, to poza oczywistą przyjemnością używania ich w samochodzie, mamy również możliwość ich zastosowania w innych przypadkach. 

Tego typu produkty, sprawdzają się także chociażby jako odświeżacze powietrza w domowej toalecie, czy też nawet w salonie, gdzie chcemy zaskoczyć gości przepięknym zapachem. Dzięki temu, iż będzie on zupełnie naturalny, nie wywołuje mdłości, a przy tym nieprzyjemnego wrażenia słodkiego, sztucznego zapachu, który kojarzy się nam z tanimi odświeżaczami do samochodów w kształcie choinek. 

Jeżeli wybierzemy naturalne odświeżacze do auta, możemy oczekiwać, iż w jego składzie znajdują się eteryczne olejki, które wykazują pobudzające właściwości, które wpływają na zwiększenie poziomu naszej uwagi i lepsze samopoczucie. 

Wśród tego typu olejków, wymienić można: lawendę (w większych ilościach w recepturach zapachowych), bazylię, cytrusowe olejki, jak chociażby cytrynowy, ze słodkich pomarańczy, czy też chociażby olejek rozmarynowy. Jeżeli nasz zapach do samochodu, będzie mieć w składzie właśnie takie eteryczne olejki we właściwych proporcjach, uzyskamy jako użytkownicy znacznie więcej korzyści, aniżeli tylko przyjemność dla zmysłów podczas podróżowania autem. 

Zapachy samochodowe, mają również wpływ na stan naszego zdrowia. Jeśli będziemy przez parę godzin wdychać oparte na sztucznych podróbkach aromatów naturalnych olejki, zmagazynujemy w swoim ciele toksyczne chemiczne związki. To zaś wywołuje bóle głowy, brak koncentracji, przemęczenie, a w dłuższej perspektywie czasu, ma również wpływ na obniżenie odporności organizmu i może wywołać reakcje alergiczne.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *