Damskie kaski motocyklowe

Jazda na motocyklu to coraz bardziej popularne hobby zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Wiele pań decyduje się na jazdę na jednośladzie nie tyle pod wpływem namowy przez swojego męża, partnera czy kolegę, lecz z własnej woli.

Jazda na motocyklu pozwala poczuć wolność i radość, dlatego coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z tą formą aktywności. Wsiadając na motocykl należy jednak pamiętać, by wyposażyć się w niezbędne elementy odzieży, które odpowiadają za zapewnienie nam bezpieczeństwa. Podstawowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty jest kask. W jaki sposób dobrać odpowiedni kask dla siebie? Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu? Jaki budżet trzeba przewidzieć na zakup kasku?

Kaski motocyklowe damskie

Każdy kask, bez względu na to, do jakiej płci jest dedykowany, musi posiadać kilka podstawowych i bardzo istotnych elementów. Przede wszystkim jest to skorupa i osłona oczu, nazywana też wizjerem. Niektóre kaski jednak wizjera nie posiadają – związane jest to z ich przeznaczeniem.

Kaski motocyklowe damskie – skorupa

Wybierając konkretny damski kask motocyklowy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiału, z którego wykonana została skorupa. To podstawowe kryterium, które powinno być brane pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Generalnie wyróżnia się dwa rodzaje skorup na kaski motocyklowe – skorupy wykonane z tworzywa sztucznego (czyli tak zwane plastiki) oraz skorupy wykonane z kompozytu. Jak nietrudno się domyślić, kaski ze skorupą plastikową są najczęściej sporo tańsze od tych, których skorupa jest kompozytowa. Nie oznacza to jednak, że kask ze skorupą z plastiku jest tandetny. Zwłaszcza te droższe modele wypadają całkiem przyzwoicie w testach bezpieczeństwa.

Na bezpieczeństwo jazdy oprócz skorupy duży wpływ ma też materiał, z którego wykonany jest stelaż kasku. Często jest to twarde tworzywo spienione. Jak nietrudno się domyślić, tutaj też spotkać można różne rodzaje pianek, które różnią się jakością pomiędzy sobą.

Kaski motocyklowe damskie – rodzaje

Podobnie jak w przypadku męskich kasków motocyklowych, tak i w przypadku damskich, można wybierać pomiędzy różnymi typami kasków. Wyróżnia się kaski:

– integralne (charakteryzują się stałą szczęką, są lżejsze i dobrze wytłumione, najczęściej wybierane przez motocyklistki)
– szczękowe (wybierane najczęściej przy motocyklach turystycznych, charakteryzują się podnoszoną szczęką)
– otwarte (zupełnie pozbawione szczęki, wybierane najczęściej przez posiadaczki skuterów miejskich lub chopperów)
– crossowe (przeznaczone głównie do użytkowania z motocyklami terenowymi, są pozbawione przedniej szybki, więc należy dokupić do nich gogle).

Dla kobiet oprócz kwestii związanych z wygodą i bezpieczeństwem najczęściej jeszcze jedna kwestia ma duże znaczenie – estetyka i kolory. Kaski damskie dostępne są w bardziej delikatnych kolorach, niż kaski męskie. Można spotkać tu odcienie różu, fioletu, czerwieni, zieleni czy nawet złota.

Dla kasków męskich i damskich obowiązuje jednakowa tabela rozmiarów. Najważniejszym wymiarem jest obwód głowy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *