Dlaczego warto kupić dobry alkomat?

Dlaczego warto kupić dobry alkomat

Czy można kupić „dobry”lub „zły”alkomat? Biorąc pod uwagę fakt, że większość sprzedawców sprzętu pomiarowego oferuje swym klientom nowy, działający sprzęt, nabycie wadliwie funkcjonującego alkomatu jest mało prawdopodobne. Sekret tkwi w kategoriach dostępnych modeli i w ich specyfikacji technicznej.

Który alkomat sprawdzi się na co dzień?

Dokładność i powtarzalność wyników to dwie cechy, które definiują dobry alkomat. Dziś można nabyć w zasadzie trzy rodzaje tych urządzeń, to jest alkomaty:

  • półprzewodnikowe,
  • elektrochemiczne,
  • spektrofotometryczne.

Biorąc pod uwagę stosunek jakości i funkcjonalności do ceny, najlepszym wyborem są alkomaty elektrochemiczne. Oferują one maksymalną dokładność, niezawodność i powtarzalność wyników. Co więcej, są one łatwo dostępne na rynku. Gdzie można kupić alkomat elektrochemiczny? Odpowiedź jest prosta: w każdym, tematycznym sklepie, który działa w tej branży.

Cechy idealnego alkomatu

Rodzaj sensora to podstawowa kwestia, która definiuje dobry alkomat. Należy pamiętać, że urządzenia elektrochemiczne mają szereg zalet, które warto uwzględnić przed ich zakupem:

  1. Wszechstronność. Koniec z pytaniami, ile można mieć promili w trakcie jazdy i oczekiwaniem, że policyjny sprzęt wskaże coś innego. Urządzenia elektrochemiczne to ten sam sprzęt, który jest stosowany przez Policję. Niewątpliwie świadczy to o jego jakości.
  2. Długa żywotność sensora, która przedkłada się na możliwość długotrwałej eksploatacji sprzętu i to bez obaw, że ulegnie on uszkodzeniu.
  3. Wysoki poziom niezawodności. Dobry alkomat elektrochemiczny jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, a także na zbyt wysokie stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Nawiasem mówiąc, jest to wada sprzętu półprzewodnikowego.
  4. Urządzenia elektrochemiczne mogą badać zawartość alkoholu w bardzo krótkich odstępach czasowych. Dzięki temu są one powszechnie wykorzystywane w trakcie kontroli drogowych.
  5. Niska częstotliwość wykonywania kalibracji, wymiany baterii itd. Alkomaty elektrochemiczne mylą się bardzo rzadko i jednocześnie pobierają niewiele energii.

Atutem urządzeń elektrochemicznych jest też ich łatwa dostępność. Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie można kupić alkomat, to odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Podsumowując, każdy wie, ile można mieć promili, będąc w trasie lub w pracy. Alkomat nie jest urządzeniem, które zatrzyma użytkownika w domu, ale uzyskany przezeń pomiar da odpowiedź na pytanie, czy warto w danym momencie usiąść za kółkiem lub pójść do pracy. Ostateczną decyzję podejmie już jego posiadacz.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *