Ile kosztuje naprawa automatycznej skrzyni biegów?

Ile kosztuje naprawa automatycznej skrzyni biegów?

Automatyczne skrzynie biegów cieszą się coraz większą popularnością. To świetne rozwiązanie zwłaszcza do jazdy po mieście. Niestety, jak każdy mechanizm w samochodzie, także i automatyczne skrzynie biegów ulegają awarii.

Automatyczna skrzynia biegów

Jak wspomniano, automatyczne skrzynie biegów cieszą się coraz większą popularnością. Nie można się temu dziwić. Mają wiele zalet, zwłaszcza podczas jazdy w mieście. Jazda autem w automacie w mieście jest niezwykle wygodna i komfortowa. Co więcej, w przeciągi kilku ostatnich lat automatyczne skrzynie biegów bardzo zyskały na jakości. Przede wszystkim jazda autem w automacie jest dziś o wiele płynniejsza niż jeszcze parę lat temu. Jeśli chodzi o nowe samochody opuszczające dziś fabryki można śmiało powiedzieć, że płynność jazdy w automacie jest zdecydowanie lepsza w porównaniu z samochodami z manualną skrzynią biegów. Wielu kierowców poruszających się samochodami w automacie, często nie jest nawet wstanie wskazać momentu kiedy bieg przeskoczył na kolejny poziom. Automaty najlepiej sprawdzają się w godzinach szczytu, kiedy często trzeba jechać w niemałym roku. Zamiast działać na trzech pedałach, wystarczy ustawić odpowiednią pozycję na pulpicie i wciskać zaledwie jeden pedał.

Awaria automatycznej skrzyni biegów

Jak każdy mechanizm w samochodzie, także skrzynia w automacie może ulec awarii. Wówczas konieczna jest naprawa automatycznej skrzyni biegów. Koszty jej naprawy zależą od kilku czynników. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że automatyczna skrzynia biegów to dość skomplikowany mechanizm. Dlatego naprawa kosztować może nawet kilka tysięcy złotych. Wszystko oczywiście zależy od stopnia jej uszkodzenia. Na szczęście automatyczne skrzynie biegów o małym przebiegu bardzo rzadko ulegają awariom. Jak wspomniano, na koszt naprawy automatycznej skrzyni biegów wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkich automaty wciąż stanowią mniejszość w porównaniu ze skrzyniami manualnymi. To oznacza, że samych części wymiennych i części potrzebnych do naprawy jest po prostu mniej. Na koszt naprawy wpływa także to, że na rynku jest niewielu prawdziwych fachowców naprawdę znających się na naprawie automatycznych skrzyń biegów. Nie może zatem dziwić fakt, że prawdziwy fachowcy w swojej branży cenią swoje usługi. Na koniec warto dodać, że sama naprawa automatów jest dużo trudniejsza niż w przypadku skrzyń manualnych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *