Kupujemy wyciągarkę samochodową – jakie kryteria powinna spełniać?

Wyciągarka samochodowa to sprzęt, który przydaje się w ekstremalnych sytuacjach, na przykład podczas rajdów off-road. Jesteś na etapie poszukiwania najlepszego urządzenia, które poradzi sobie na trudnych odcinkach? A może potrzebujesz sprzętu na potrzeby służb ratowniczych? Sprawdź, jakie cechy powinna posiadać niezawodna wyciągarka samochodowa.

Zwróć uwagę na maksymalny uciąg

Dostępne na rynku wyciągarki samochodowe dzielą się na urządzenia elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne oraz ręczne. Fani ekstremalnych wypraw off-road szczególnie cenią wyciągarki elektryczne, które są bardzo wydajne i działają wyjątkowo sprawnie, pozwalając szybko wydostać się z kolein czy błotnistych odcinków trasy. Przed zakupem urządzenia zasilanego z akumulatora należy dokładnie sprawdzić jego parametry techniczne. Jednym z najważniejszych czynników jest oczywiście maksymalny uciąg, który powinien wynosić minimum 12 tysięcy lbs. Urządzenia o mniejszej mocy mogą nie poradzić sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Dobierz wyciągarkę do rodzaju pojazdu

W sprzedaży dostępne są urządzenia dostosowane do potrzeb aut terenowych 4×4, ale również wozów straży pożarnej czy lawet. Wśród wielu urządzeń warto zwrócić szczególną uwagę na wyciągarki samochodowe Dragon Winch, których konstrukcja i moc zostały przemyślane pod kątem specyficznych potrzeb posiadaczy różnych pojazdów. Dostępne w ofercie urządzenia elektryczne lub hydrauliczne pozwolą Ci szybko i sprawnie wydostać się z trudnej sytuacji na drodze lub w czasie rajdu.

Lina syntetyczna czy stalowa?

Kolejnym ważnym kryterium, który znacząco wpływa na efektywność pracy wyciągarki samochodowej, jest rodzaj zastosowanej linki. Dostępne na rynku urządzenia wyposażone są w liny stalowe lub syntetyczne. Eksperci przekonują, że pierwszy rodzaj jest bardziej odporny na uszkodzenia, jednak nie nawija się na bęben wyciągarki tak sprawnie, jak lina syntetyczna. W ekstremalnych sytuacjach link stalowa może nawet doprowadzić do awarii urządzenia. Warto wziąć to pod uwagę w czasie podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu wyciągarki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *