Fiat 500X nie tylko do miasta

Moda na crossovery nie mija, wręcz przeciwnie – także Fiat postanowił popuścić lejce i zaprezentować kierowcom nieco inną odmianę tak doskonale znanej nam wszystkim „pięćsetki”. Znacznie masywniejszy wygląd i lepsze możliwości, jeśli chodzi o jazdę w trudnym terenie, to główne wyróżniki modelu 500X. Ale za tym obudowanym nadwoziem kryje się wciąż ten sam, świetny i zarazem przyjemny dla oka Fiat 500, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Pięćsetka” na dopingu

Kiedy w 2014 roku po raz pierwszy dane nam było zobaczyć nową odsłonę Fiata, wielu było zaskoczonych. Miejska wersja crossovera prezentowała się znakomicie, przy czym twórcy nie zapomnieli, aby w wyposażeniu nie zabrakło elementów charakterystycznych dla kultowej „pięćsetki”. Dwie wersje pojazdu są odpowiedzią na wymagania kierowców oraz zmienne warunki jezdne. Pierwsza z nich, City Look, stworzona została do pokonywania nieskomplikowanych dróg, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii jazdy. Druga z nich o nazwie Cross powstała z myślą o bardziej wymagających trasach oraz kierowcach, których podczas jazdy pociąga również niewielka dawka adrenaliny. Obie wersje przypominają wcześniej poruszającą się po drogach „pięćsetkę”, nabrały jednak dodatkowych kształtów. Masywniejszy przód, opływowe linie nadwozia, zintegrowana stylistyka… każdy element reprezentuje Fiata jako auto, w którym warto się pokazać.

Sportowo i elegancko

Fiat 500X stanowi świetną alternatywę dla innych miejskich crossoverów. I przemawia za tym nie tylko wyjątkowa stylistyka. Wnętrze zostało dopracowane w każdym szczególe, zapewniając kierowcy maksimum wygody. Odpowiednia ilość miejsca za kierownicą pozbawia skrępowania, a charakterystyczne dla „pięćsetki” elementy wyposażenia wzbudzają pożądany zachwyt. Wytrzymałe materiały obiciowe dobrej jakości jeszcze bardziej potęgują to wrażenie. Konstrukcja auta została przemyślana w taki sposób, aby dać nam możliwość jazdy w nieco trudniejszych warunkach. I tak, decydując się na wersję Cross, możemy liczyć na sztywne zawieszenie czy miękko działającą 6-stopniową skrzynię biegów. Autem jeździ się niemal jak rasowym crossoverem. A przy tym wszystkim otrzymujemy eleganckie, wystylizowane auto, które zachwyca włoskim, bezkompromisowym charakterem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *