Pasy transportowe do zabezpieczenia towaru

Jeżeli prowadzisz firmę, która na przykład zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych bądź spedycją wielkogabarytowych produktów, półproduktów, tworzyw i tym podobnych rzeczy – na pewno nie raz zmagałeś się z problemem przetransportowania ładunku z punktu A do punktu B. W takim transporcie liczy się nie tylko umiejętność ułożenia przewożonych elementów na paletach czy przyczepach ale przede wszystkim najważniejsze jest porządne zabezpieczenie towaru. Aby zrobić to odpowiednio i solidnie, należy wykorzystać do tego pasy transportowe – najlepiej z funkcją napinania (wówczas mamy pewność, że towar jest ściśle spięty i nie wysunie się bądź nie obluzuje w trakcie jazdy). Takie pasy są do nabycia na stronie internetowej twojepasy.pl.

Pas transportowy – aby w pełni spełniał swoją funkcję – nie może być uszkodzony i musi być odpowiednio dobrany do transportowanego ładunku. Aby dobrać pas należy wiedzieć, jaki rodzaj towaru będzie przewożony, gdyż materiał – z którego paski transportowe są wykonane – można stosować w określonych warunkach. Wyróżniamy tutaj między innymi:

a. Pas poliamidowy – który jest odporny na alkaloidy ale nie na działanie kwasów mineralnych.

b. Pas poliestrowy – który jest odporny na kwasy mineralne ale nie na działanie wodnych roztworów zasad nieorganicznych.

c. Pas polipropylenowy – który jest odporny na działanie kwasów i zasad ale tylko w niewielkim stopniu. Posiada dużą wytrzymałość na pozostałe związki chemiczne, poza rozpuszczalnikami organicznymi.

Wiedząc, co dokładnie będzie przewożone, można dobrać idealne pasy mocujące. Najważniejsze jest to, by dobrze zabezpieczyć towar i w sprawnie przewieźć go do celu. Natomiast sam pas należy dobrać zgodnie z wymaganiami regulowanymi przez Polską Normę PN-EN 12195-2.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *