Przegląd gwarancyjny w ASO

Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami każde auto musi przechodzić przeglądy techniczne. Jeśli nie mamy auta na gwarancji, wybieramy dowolną stację diagnostyczną, której pracownik sprawdza czy z naszym samochodem jest wszystko w porządku. Co jednak w sytuacji, kiedy pojazd objęty jest gwarancją? Wiele osób decyduje się wówczas na przegląd okresowy w ASO, czyli autoryzowanej stacji obsługi. To rozwiązanie dość kosztowne, ale w wielu wypadkach naprawdę zdecydowanie lepsze.

Czy serwis samochodu w ASO jest lepszym rozwiązaniem? Czy też oznacza wyłącznie niepotrzebne wydawanie pieniędzy, które moglibyśmy przeznaczyć na coś zupełnie innego? Wybierając przegląd techniczny w autoryzowanej stacji obsługi, możemy być pewni, że w książce serwisowej naszego samochodu pojawi się pieczątka z logo producenta. Warto jednak pamiętać, że nawet pojazd na gwarancji może być serwisowany poza siecią dilerską. Nie musi to oznaczać utraty gwarancji. Warunkiem jest jednak wykonywanie wszystkich procedur serwisowych z zastosowaniem technologii, jakie zaleca producent danego samochodu. Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, możemy być niemalże pewni utraty gwarancji.

Bardzo częstym trikiem producentów samochodów jest wydłużanie okresu gwarancji. W efekcie właściciel pojazdu przez zdecydowanie dłuższy czas będzie pojawiał się w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów. Producenci samochodów bardzo często zaznaczają, że wyłącznie w autoryzowanym warsztacie naszym autem zajmą się w należyty sposób. Z czego może to wynikać?

Wprawdzie wiedza i umiejętności mechaników zatrudnionych w ASO nie różnią się nierzadko od tych pracujących w zwykłych stacjach diagnostycznych, to różnice są naprawdę istotne. Przede wszystkim mają oni nieograniczony dostęp do instrukcji serwisowych. Wszystkie naprawy przeprowadzane są więc zgodnie z tym, co zaleca producent danego samochodu. Dysponują również oprogramowaniem, które pozwala na fachowe serwisowanie samochodów. Wykorzystują także specjalistyczne narzędzia, za które inni mechanicy muszą zapłacić mnóstwo, co w praktyce oznacza rezygnację z nich zakupu. Ostatecznie więc w stacjach ASO można liczyć na o wiele bardziej profesjonalny serwis.

Bez wątpienia z przeglądów i napraw w stacjach ASO powinni korzystać wszyscy posiadacze aut wysokiej klasy. Do takich zalicza się samochody sygnowane marką BMW, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo jazdy na najwyższym poziomie. Decydując się na zakup takiego samochodu, warto zrobić wszystko, aby auto możliwie jak najdłużej cieszyło nas swoją niezawodnością i doskonałym stanem technicznym. Przeglądy i naprawy wykonywane właśnie w autoryzowanych stacjach diagnostycznych to najlepszy wybór.

Autoryzowane stacje diagnostyczne cieszą się wśród polskich właścicieli samochodów coraz większą popularnością. Gwarantują obsługę na najwyższym poziomie, co bez wątpienia ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wprawdzie korzystanie z usług ASO to na ogół wyższe koszty, ale jednocześnie mnóstwo plusów.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło WrocławiaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *