Kurier czy Poczta Polska? Poradnik przed nadaniem paczki

Kurier czy Poczta Polska? Poradnik przed nadaniem paczki

Coraz częściej i chętniej nadajemy paczki. Jest to oczywiście konsekwencja rosnącego zainteresowania handlem internetowym. W sieci bowiem odbywa się coraz większa liczba transakcji, często nawet – dotyczących przedmiotów i towarów kupowanych dotąd wyłącznie w sklepach stacjonarnych. Każdej sprzedaży internetowej towarzyszy nadanie paczki. W tym celu możemy skorzystać z usług firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. Poniżej podpowiadamy – jakie są zalety wynikające z ich wyboru oraz dlaczego polecamy zdać się na usługi profesjonalnych kurierów.

Zakupy w internecie – a wysłanie paczki  

Nadanie paczki to nic innego jak po prostu zamówienie zlecenia polegającego na jej dostarczeniu pod wskazany adres. Paczki można nadać w różny sposób. Oczywiście – należy zacząć od jej przygotowania. W tym celu korzysta się z kartonów, pudełek, tub, opakowań, a także tworzyw stabilizujących i zabezpieczających naszą przesyłkę. Warto wybrać folię stretch oraz taśmę pakową, a wnętrze paczki można wypchać folią z bąbelkami.

Następne, musimy paczkę zaadresować, umieścić na niej wszelkie konieczne informacja (zwłaszcza gdy w środku znajdują się przedmioty delikatne, kruche lub z innych powodów wymagające ostrożności) oraz zaadresować.

Na koniec pozostaje nam wybór firmy, która dostarczy naszą paczkę do miejsca docelowego. Do wyboru mamy przede wszystkim dwa rozwiązania – firmy kurierskie oraz usługi Poczty Polskiej.

Kurier czy Poczta Polska? Oczywiście, że – kurier!

Sprawa jest dość prosta. Wystarczy popatrzyć na statystyki – z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na wybór usług firm kurierskich kosztem rezygnacji z pomocy Poczty Polskiej. Różne powody stoją za takimi decyzjami. Ograniczymy się do wskazania najważniejszych.

Przede wszystkim – głównym argumentem przemawiającym na korzyść firm kurierskich jest szybkość realizacji dostawy. Często, dostarczenie przesyłki na drugi koniec Polski trwa niewiele ponad dobę. Poczta Polska nie może pochwalić się aż tak krótkim czasem realizacji przesyłek.

Drugi powód jest nie mniej praktyczny. Firmy kurierskie oferują bardziej rozbudowane usługi niż Poczta Polska. Nade wszystko – kurier zjawia się dokładnie w naszym miejscu zamieszkania, by odebrać od nasz paczkę. Również adresat, do którego paczka jest wysyłana, otrzyma ją dokładnie do własnych rąk.

Komfortowe są również godziny pracy firm kurierskich. Najczęściej, kurierzy pracują od godzin porannych do nawet 20:00. Dzięki temu możemy wybrać niemal dowolną porę dnia, o której kurier zjawi się, by zabrać od nas przesyłkę. Firmy kurierskie kontaktują się również z adresatem, by ustalić z nim godziny odbioru paczki.

Jak znaleźć atrakcyjną cenowo firmę kurierską?

Firmy kurierskie najłatwiej znaleźć w internecie. Warto w tym celu skorzystać z portali pozwalających porównać ceny poszczególnych działających przedsiębiorstw. Gromadzą one w jednym miejscu wszystkie potrzebne informacje – również takie jak zakres świadczonych usług, godziny pracy czy możliwość zamówienia dodatkowych usług.

Przykładowo, niektóre firmy kurierskie oferują możliwość wyboru dodatkowej formy ubezpieczenia (wybierane przez osoby wysyłające towary delikatne), możliwość monitorowania stanu przesyłki lub nawet – nadania im statusu priorytetowego.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *