Lakier do plastików i plastiki jak nowe!

Samochodowe plastiki to te elementy nadwozia, które dość szybko tracą swój estetyczny wygląd, jaki mają, gdy auto zjedzie z taśmy montażowej. Z biegiem czasu tworzywo matowieje, przebarwia się, ulega uszkodzeniom i efekt jest taki, że plastiki potrafią skutecznie oszpecić auto. Można je skutecznie odnowić używając lakieru do plastików.

Aby plastiki samochodowe były znów jak nowe

Mianem plastików samochodowych określa się elementy nadwozia wykonane z tworzyw sztucznych, najczęściej polietylenu, które stanowią elementy karoserii, a które nie są pomalowane lakierem takim jak karoseria. Zalicza się do nich najczęściej zderzaki, osłony nadkoli i innych elementów, listwy boczne, relingi dachowe i inne.

Plastiki, które nie są pomalowane od nowości z biegiem czasu będą tracić swój wygląd i po wielu latach będą szpecić auto, a to żadnemu kierowcy się nie będzie podobać. Pomalowanie ich lakierem do plastiku przywróci im ładny wygląd, a co najważniejsze, jest to metoda dużo trwalsza niż inne, szczególnie domowe sposoby.

Lakier trwałym sposobem na odświeżenie plastików

Lakier do plastików to specjalny typ lakieru skomponowany tak, aby utworzyć na malowanych elementach estetyczną i trwałą powłokę. Zazwyczaj spotykany rodzaj to tzw. lakier strukturalny, który po pomalowaniu tworzy strukturę identyczną, jaką ma czysty plastik. Lakier do plastiku zazwyczaj występuje w kolorze czarnym, szarym i białym, ale można spotkać i inne kolory.

Zaletą malowania lakierem do plastiku jest też to, że można to zrobić samodzielnie i nie są do tego potrzebne żadne nadzwyczajne umiejętności. Używa się go jak każdego innego lakieru w sprayu. Elementy plastikowe najlepiej jest zdemontować, ale gdy nie jest to możliwe, można malować również bez zdejmowania z karoserii. Koszt lakieru nie jest duży, a zazwyczaj nie potrzeba go zbyt wiele.

Malowanie lakierem do plastiku

Malowane elementy należy dobrze do malowania przygotować. Tylko wtedy lakier dobrze pokryje i utworzy trwałą i estetyczną powłokę. Plastiki należy oczyścić z brudu, resztek czernideł czy innych farb, a ubytki zaszpachlować lub zatrzeć papierem ściernym, jeśli nie są duże. Przed malowaniem należy je odtłuścić.

Trudno stwierdzić czy wystarczy jedna warstwa, czy będzie potrzebne dwukrotne malowanie, ale jest to lakier szybkoschnący i można wszytko wykonać w ciągu jednego dnia. Po wyschnięciu elementy plastikowe są już gotowe.

Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *