Pomoc drogowa – na co się może przydać?

1-2

Kierowcy, którzy wybierają się w długie trasy, często zastanawiają się nad tym, czy czasem nie powinni wykupić dodatkowego ubezpieczenia. Niestety nie sposób przewidzieć co takiego się wydarzy, a same pakiety ubezpieczeń bardzo często posiadają również liczne wyłączenia. W takich okolicznościach, warto chyba zawsze mieć przy sobie wizytówkę do firmy oferującej pomoc drogową.

Dla kogo pomoc drogowa?

Na pewno z pomocy drogowej może korzystać dosłownie każdy kierowca, który znalazł się w trudnej sytuacji na drodze. Nie ma w tym przypadku żadnych wyłączeń takich, czy ktoś spowodował kolizję drogową, czy to wina spowodowana wiekiem auta. Takie wyłączenia często możemy spotkać właśnie w wykupowanych polisach ubezpieczeniowych. Jednak dzwoniąc po pomoc drogową zawsze uzyskamy pomoc.

Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że konkretna firma działa na wybranym regionie. Na przykład profesjonalna pomoc-drogowa-katowice.pl, działa właśnie na terenie Katowic oraz pobliskich miejscowości. Jeżeli popsuje Ci się samochód właśnie w tych okolicach i wiesz już doskonale, że nie obejdzie się bez lawety, to właśnie ta ekipa jest dostępna całodobowo na wspomnianym terenie.

1-3

Na pewno pomoc drogowa przyjedzie do Klienta, jeżeli temu nie chce odpalić auto, nie może dostać się do pojazdu, czy też po prostu odmawia mu ono posłuszeństwa. Czasami holownik jest niezbędny w sytuacji, kiedy musieliśmy awaryjnie hamować lub wpadliśmy w poślizg. Niestety w konsekwencji tego manewru, nasze auto wylądowało w rowie lub zaspie śnieżnej. Jest to całkiem naturalne, że nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z wyjechaniem z takiego miejsca. W związku z tym potrzebny jest wyspecjalizowany sprzęt. Akurat wspomniana firma dysponuje holownikami wyposażonymi w elektryczne wyciągarki. W ten sposób wydobywanie pojazdu z rowu, jest jak najbardziej możliwe, a co najważniejsze przeprowadzone bez uszczerbku.

Po pomoc drogową możemy dzwonić również w sytuacji, kiedy zdarzy nam się zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz pojazdu. W takich okolicznościach raczej nie jesteśmy samodzielnie otworzyć drzwi, szczególnie jeżeli nie ma nawet żadnej szczeliny, przez którą moglibyśmy włożyć rękę.

Fachowcy z pomocy drogowej posiadają swoje skuteczne sposoby, dzięki którym nie ma najmniejszych problemów z tym, by otworzyć nawet centralny zamek. Czasami zatrzaśnięcie drzwi spowodowane jest błędem w autoalarmie. Ale i również z tym problemem, pracownicy pomocy drogowej są w stanie poradzić sobie doskonale.

Usługi dodatkowe

1-1Tak jak ekipę świadczącą pomoc drogową, możemy wzywać bez względu na porę dnia i nocy, ale jednocześnie wyłącznie na wskazanym regionie. Tak w przypadku dodatkowych usług, polegających na transporcie samochodów oraz innych pojazdów, nie ma najmniejszych problemów z tym, by zostały one wykonane na terenie całej Polski, a nawet na terenie krajów zaliczających się do Unii Europejskiej.

Transport samochodów przeprowadzany przez doświadczoną firmę, to doskonała oferta, kierowana zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Przy pomocy specjalistycznych holowników, przewożone są zarówno samochody powypadkowe, jak i również samochody, które zostały zakupione poza granicami kraju. Celem firmy, jest przewiezienie auta, bądź innego pojazdu z jednego miejsca, pod inny wskazany adres.

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług transportowych konkretnej firmy, to w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej profilem. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, jakim dysponuje sprzętem. Tak jak w przypadku firmy pomoc-drogowa.katowice.pl, są to holowniki umożliwiające transport pojazdów ważących maksymalnie 3,5 tony. Dlatego kierowcy posiadający samochody dostawcze lub ciężarowe teoretycznie mogą mieć problem z transportem w tej firmie. Tak naprawdę ekipa przyjmuje wszystkie zlecenia, tylko niektóre są przekierowane do innej, zaufanej firmy dysponującej odpowiednim sprzętem.

Dodatkową usługą jest również przekierowywanie samochodów do zaprzyjaźnionego warsztatu samochodowego. Niestety zdarza się często tak, że kierowcy, którym auto odmówiło posłuszeństwa na terenie Katowic lub też okolic, nie są w stanie znaleźć żadnego warsztatu. W końcu wiadomo, że nie każdy mechanik działa w sposób uczciwy. A przynajmniej nie wykonuje napraw w porządny sposób, dzięki czemu możliwa byłaby dalsza jazda. Dlatego ważne jest pozostawienie samochodu w warsztacie cieszącym się pozytywnymi opiniami.

Pomoc drogowa – zalety

Do zalet profesjonalnej pomocy drogowej, na pewno zalicza się przede wszystkim to, że jest ona dyspozycyjna. Chyba nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić tego, że nagle dyspozytor informuje nas o tym, że ktoś z obsługi przyjedzie do nas zaraz po weekendzie lub dopiero następnego dnia. Warto mieć wizytówkę firmy funkcjonującej przez 24 godziny na dobę. Ponieważ zyskujemy gwarancję, że w czasie maksymalnie kilkunastu minut, doświadczony pracownik z lawetą zjawi się na miejscu. Dzięki temu, nie musimy się martwić, że przyjdzie nam spędzać długie godziny po ciemku lub w naprawdę niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Zanim jeszcze ostatecznie wezwiemy pomoc drogową, warto jest podczas rozmowy naświetlić problem, który wiemy, że nas spotkał, lub który chociaż podejrzewamy. Dzięki temu możliwe jest jeszcze lepsze przygotowanie się do akcji przez pracownika, który przyjedzie na miejsce zdarzenia. Wtedy unikniemy dodatkowych kosztów oraz niepotrzebnego zamieszania, gdyby okazało się, że daną awarię można naprawić z powodzeniem na miejscu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *