Przyciemnianie szyb w samochodzie – folie, sposoby i trwałość

Przyciemnianie szyb w samochodzie

Przyciemnianie szyb dawniej kojarzyło się przede wszystkim ze szpanerstwem oraz filmami o tle gangsterskim, jednakże warto zaznaczyć, iż takie zastosowanie nie tylko znacznie poprawia komfort jazdy ale również zwiększa bezpieczeństwo. O czym warto pamiętać? To, aby decydując się na takie rozwiązanie działać zgodnie z przepisami oraz przestrzegać kilku podstawowych zasad, gdyż dzięki temu można osiągnąć bardzo wysoką jakość tego udogodnienia. W poniższym artykule dowiesz się między innymi jakie są sposoby przyciemniania samochodu oraz wiele innych istotnych informacji!

Rodzaje folii do przyciemniania szyb samochodowych i ich trwałość

Warto zaznaczyć, że obecnie na rynku motoryzacyjnym znaleźć można dwa rodzaje folii przyciemniających do samochodu, do ich produkcji najczęściej używa się jednego z 3 dostępnych materiałów. Wyróżnić można:

 • folie ceramiczne
 • folie poliestrowe jednowarstwowe
 • folie poliestrowe dwuwarstwowe.

Co istotne, zastosowanie folii do przyciemniania szyb w samochodzie jest bardzo skuteczne i daje oczekiwane efekty, podobne do wykorzystywanych metod fabrycznych przez producentów. Powinieneś wiedzieć, iż nie ma dużego znaczenia rodzaj materiału jaki wybierzesz, aczkolwiek największą różnicą pomiędzy foliami przyciemniającymi jest okres gwarancyjny, bowiem wygląda to następująco:

 • folia poliestrowa- w tym przypadku okres gwarancji wynosi 5 lat
 • folia ceramiczna- okres gwarancyjny to 10 lat.

Warto mieć na uwadze, iż folie przyciemniające tak jak inne produkty, nie tylko z branży motoryzacyjnej mają swoją określoną trwałość, która wynika zarówno ze sposobu użytkowania jak i jakości danego materiału. Podczas dokonywania zakupu zaleca się, aby poświęcić trochę więcej gotówki i wybrać folię dobrej jakości, bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu utrzyma się ona o wiele dłużej w Twoim samochodzie!

Folia do przyciemniania szyb w samochodzie – montaż krok po kroku

Bardzo wiele osób zastanawia się jak przyciemnić szyby krok po kroku, na samym początku należy odpowiedzialnie przemyśleć wybór wysokiej jakości produktu, bowiem tańszej klasy folie mogą gorzej spełniać oczekiwaną rolę. Warto zatem wybierać tylko sprawdzone i profesjonalne produkty, pochodzące od renomowanych dostawców, zaleca się aby odpowiednio dopasować kolor do swojego samochodu, gdyż poprzez takie zastosowanie unikniesz dodatkowych wydatków i niepotrzebnej pracy. Powinieneś pamiętać, aby poszczególny rodzaj folii nakładać w miejscach, które są do tego przeznaczone, co istotne nie wolno naklejać folii w miejscach wadliwych między innymi: na szybach posiadających odpryski, pęknięcia lub rysy! Montaż folii powinien odbywać się w czystym i zamkniętym pomieszczeniu, na wewnętrznej stronie szyby. Montaż folii składa się z kilku etapów:

 1. Pierwszym etapem jest dokładne umycie szyby wewnątrz i na zewnątrz specjalnym płynem do mycia powierzchni szklanych.
 2. W następnej kolejności szyba musi zostać dobrze osuszona aż do momentu pozbycia się zanieczyszczeń.
 3. Następnie należy przyłożyć warstwę ochronną do szyby i dociąć folię na wymiar.
 4. Przed nałożeniem folii powinno się ponownie umyć i osuszyć powierzchnię szyby.
 5. W kolejnym etapie należy usunąć warstwę ochronną folii, spryskać klej i folię specjalnym roztworem wody z płynem i równomiernie rozłożyć folię na szybie.
 6. W końcowym etapie stosując rakle z filcem wycisnąć wodę, która znajduje się pomiędzy szklaną powierzchnią a folią.
 7. I gotowe!

Przyciemnianie szyb w samochodach

Przyciemnianie szyb w samochodach – firmy motoryzacyjne

Obecnie na rynku działa bardzo wiele firm w branży motoryzacyjnej, które świadczą profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie przyciemniania szyb w samochodach. Bardzo dobrym przykładem jest miasto Olsztyn, gdzie swoją działalność prowadzi firma Nano Clinic, która zatrudnia tylko i wyłącznie doświadczonych specjalistów, fachowców którzy zawsze służą pomocą i kompleksowym doradztwem swoim klientom.

Detailing samochodowy jest ich główną pasją, dlatego każdy projekt realizowany jest z niezwykłą dbałością nawet o najmniejsze detale. Firma oferuje bardzo szerokie rozwiązania w zakresie przyciemniania szyb oraz auto detailingu, wykorzystując do tego najbardziej nowoczesne produkty.

Przyciemnianie szyb w aucie – jakie korzyści?

Wśród bardzo wielu korzyści wynikających z przyciemniania szyb w samochodzie można wymienić między innymi:

 • świetna ochrona wnętrza samochodu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym
 • większy komfort jazdy zarówno w przypadku kierowców jak i pasażerów
 • folia przyciemniająca podczas stłuczenia sprawia, iż szyba trzyma się w jednym kawałku, co zapewnia ochronę dla życia i zdrowia pasażerów
 • ochrona prywatności- dotyczy to w szczególności tylnych siedzeń, na których mogą znajdować się cenne przedmioty.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *