Przydatne gadżety do samochodu

Każdy kierowca lubi swój samochód. Jednak ten pojazd da się lubić jeszcze bardziej, jeśli tylko zakupi się do niego parę gadżetów. Niektórzy mogą stwierdzić, że to zbyteczne wydatki, z drugiej strony jednak małe rzeczy potrafią bardzo ułatwić życie. O jakie gadżety do samochodu chodzi?

Trzymacz do kubków z napojami

Nie wszystkie samochody mają wbudowany w pojazd trzymacz do kubków z napojami, a to bardzo przydatna sprawa, zwłaszcza jeśli kierowca często korzysta z dobrodziejstw porannej kawy, której nie może potem nigdzie postawić. W takich przypadkach często jest zmuszony do wypijania wszystkiego na raz albo do zrezygnowania z samego napoju. Prosty uchwyt na napoje rozwiąże problem i jednocześnie uprzyjemni długą jazdę samochodem, podczas której będzie można w prosty sposób sięgnąć po napój i nie bać się potencjalnego rozlania, zwłaszcza gdy chodzi o gorącą kawę.

Kubek izotermiczny

Alternatywą może być kubek izotermiczny, do którego zalet niewątpliwie należy to, że jest przyjazny środowisku i pozwala na wstrzymanie się od kupowania papierowych kubków, które potem szybko lądują w koszu i zanieczyszczają ziemię. W kubku izotermicznym można przechowywać także dowolny napój własnego wyrobu, także i domową kawę robioną w wysokiej jakości ekspresie, której nie da się porównać z napojami z sieciówek. Kubek można również włożyć w trzymacz lub po prostu pozostawić na przednim siedzeniu obok kierowcy, nie ryzykując rozlania napoju ani innych katastrof.

Ładowarka samochodowa USB

To absolutny niezbędnik. Jeśli ktoś mówi, że ma pewne gadżety do samochodu, prawdopodobnie ma też pośród nich również ładowarkę USB, która pozwala na sprawne podłączenie telefonu lub tabletu do źródła prądu podczas jazdy samochodem. W ten sposób nawigacja w smartfonie nigdy nie przestanie działać w kluczowym momencie i zawsze doprowadzi kierowcę do upragnionego celu. Odpowiednia wtyczka do ładowarki może także pozwolić na doprowadzenie prądu do laptopa, umożliwiając pracę pasażerowi w samochodzie podczas dłuższej jazdy.

Latarka do samochodu

Żadna latarka samochodowa nie znajdowałaby się wysoko na liście gadżetów, ale to jednak bardzo przydatna rzecz w sytuacjach awaryjnych, gdy wysiądzie światło w samochodzie albo, co gorsza, sam pojazd zatrzyma się w absolutnych ciemnościach. Wówczas wystarczy wyciągnąć kupioną uprzednio latarkę i zacząć działać. To znacznie lepszy patent niż latarka w smartfonie, która wprawdzie zadziała z taką samą mocą, ale jej wadą jest to, że gdy w samochodzie zabraknie światła, to w smartfonie może zabraknąć również baterii potrzebnej do świecenia latarką.

Ulubione gadżety do samochodu

Każdy ma swój zestaw ulubionych gadżetów do samochodu, w dużej mierze zależny od indywidualnych potrzeb. Jednym przydaje się ładowarka do smartfonu, inni uwielbiają dedykowane oprogramowania do nawigacji GPS, a jeszcze inni czasami żałowali, że nie zakupili latarki, która przydałaby się w awaryjnej sytuacji. Kupowanie gadżetów może wciągać, ale z drugiej strony warto też przemyśleć, czy na pewno każdy przedmiot będzie użytkowany, czy zostanie odłożony na bok i będzie zagracać schowek, bo „kiedyś może się przydać”.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Sklep Porsche: https://sklep.porsche.pl/gadzety-do-samochodu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *