Rola intercoolera i schemat jego działania

Rola intercoolera i schemat jego działania

Chłodnica powietrza doładowanego, bo tak inaczej mówi się na intercooler, to bardzo ważny towarzysz turbosprężarki. Oba te elementy mają za zadanie zwiększyć moc silnika i przedłużyć jego żywotność, a przy okazji zaoszczędzić paliwo. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak działa ten mechanizm i dlatego boją się go zamontować w swoim samochodzie. Ten artykuł opowie o roli intercoolera i dokładnym schemacie jego działania.

Rola intercoolera w samochodach wyścigowych

Jeśli mamy samochód z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym, prawdopodobnie posiadamy również turbosprężarkę w parze z intercoolerem. Tego typu napęd pojazdu wymaga odpowiednich elementów, które sprawią, że prowadzenie auta będzie komfortowe, a przyśpieszanie prędkości bardziej płynne.

Co ciekawe, żeby Twoje auto stało się pojazdem sportowym nie musisz wymieniać silnika, bo to właśnie turbosprężarka z intercoolerem sprawiają, że nawet niewielkiej pojemności napęd może uzyskać moc samochodu z ogromnym silnikiem. Dlaczego? Te dwie części mają za zadanie turbo doładować auto. Dzieje się tak za sprawą zwiększenia gęstości powietrza. Jak do tego dochodzi? Intercooler przechwytuje je od sprężarki i ochładza. Następnie to ochłodzone powietrze trafia do układu dolotowego.

Tak więc turbosprężarka jest chroniona przed nadmiernym nagrzaniem, a intercooler podaje moc dalej i tym samym silnik nie jest narażony na nagrzanie i wszystko płynnie ze sobą współpracuje.

Najczęstsze awarie samochodów z turbosprężarką

Jednak warto pamiętać, że mimo takiego unowocześnienia samochodów wyścigowych, ich elementy mają swoją wytrzymałość. Dlatego ważne jest, by regularnie sprawdzać poziom oleju smarującego turbosprężarkę.

Nie można dopuścić do tego, by go zabrakło, gdyż będzie to skutkowało zatarciem tej części i potrzebą wymiany. W przypadku, gdy nasza turbosprężarka https://fmic.pl/28-turbo będzie potrzebowała wymiany, warto ją zakupić w tym sklepie internetowym.

Obecnie jest to lider na rynku dystrybutorów części do samochodów sportowych. W szczególności znajdziemy tam ogromny wybór intercoolerów oraz właśnie turbosprężarekDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *