Samochody marki Renault

Renault

Groupe Renault jest francuskim koncernem produkującym samochody. Został on założony w 1899 roku i znajduje się on obecnie wśród największych (pod względem ilości wyprodukowanych egzemplarzy) oraz najstarszych na świecie producentów samochodowych.

Siedziba koncernu znajduje się we francuskim miasteczku Boulogne-Billancourt. Firmę założyli trzej bracia Renault: Louis, Marcel oraz Fernand. Pierwszym samochodem wyprodukowanym przez niewielkie pod względem wielkości przedsiębiorstwo Renault był model Renault Voiturette 1CV (w wolnym tłumaczeniu jego nazwa oznacza Mały Samochód). W zeszłym roku wyprodukowano ponad 3 miliony egzemplarzy samochodów wyposażonych w emblemat Renault. Koncern posiada 40 zakładów zlokalizowanych w różnorodnych krajach, 3 najnowocześniejsze laboratoria, a także 6 ośrodków technicznych.

Obecnie przedsiębiorstwo Renault Groupe oferuje swoim klientom takie marki motoryzacyjne jak Renault, Dacia, Alpine, Renault Samsung Motors i Łada. W przypadku samochodów oznaczonych emblematem Renault dostępne są obecnie na rynku modele samochodów w wersji nadwozia typu hatchback, sedan, crossover, kombi i minivan posiadające elektryczne, hybrydowe, benzynowe lub jednostki napędowe napędzane olejem napędowym. Jednym z modeli, który przykuł największą uwagę klientów jest model ZOE – 5-drzwiowy hatchback z silnikiem elektrycznym, niewielkim wnętrzem, doskonałą dynamikę oraz praktycznie nie emitujący spalin. Jest on odzwierciedleniem filozofii firmy zakładającej przywiązanie do zaawansowanych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska. Dany model przez siedem kolejnych lat został uhonorowany tytułem „Samochodu Roku” przyznawanym przez renomowany magazyn “What Car?”. ZOE jest w stanie przejechać na jednym cyklu ładowania aż 394 kilometry trasy. Z kolei model Megane R.S. znajdujący się wśród modeli z 2020 roku oferuje swoim klientom z opcji wyposażenia R.S. Trophy i R.S. Trophy-R niesłychaną wręcz dynamiką – auto rozpędza się do 100 km/h w jedynie 5,7 sekundy.

Pododdział koncernu nazwany Renault Sport Cars zajmuje się produkcją samochodów wyścigowych przeznaczonych do startu w wyścigach Formuły 1 – model R.S.20  oraz samochodów sportowych na bazie modeli przeznaczonych do jazdy po drogach publicznych: : Megane RS, Megane GT Line, Sandero RS, Sandero GT Line, Clio RS Line. Znacznie wcześniej firma była także właścicielem pododdziału Renault Trucks, który został przejęty przed szwedzkie przedsiębiorstwo Volvo Group. Kupowanie części zamiennych do samochodów Renault jest łatwe na stronach takich jak Autoczesciexpert.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *