Samochody marki Skoda

Samochody marki Skoda

Samochody marki Skoda każdego roku plasują się w czołówce najchętniej wybieranych przez Polaków aut. Wystarczy odwiedzić dowolny salon Skoda, by przekonać się o popularności modeli czeskiego producenta. Co sprawia, że tak chętnie się na nie decydujemy? Czym czeski producent stara się nas przekonać do swojej oferty?

Skoda – długa droga, by być na szczycie

Polacy markę Skoda kojarzą jeszcze z czasów PRL. Jednak wówczas konstruowane pojazdy tej marki mają niewiele wspólnego z nową Skodą, kupioną w 1991 roku przez Volkswagena. Od tego czasu bowiem w coraz większym stopniu wykorzystywano podzespoły (m.in. jednostki napędowe) i technologie niemieckiego giganta motoryzacyjnego. Pojawiające się kolejno modele – Felicia (zastąpiona później przez Fabię) i Octavia na stałe wpisały się w historię motoryzacji, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dzisiejsza Skoda kojarzona jest głównie z bardzo dobrą jakością wykonania i trwałością, dostępną w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dzisiejsze samochody marki Skoda – co je wyróżnia?

W ostatnich latach Skoda wykonała mnóstwo pracy, by móc nawiązać konkurencję z wyżej pozycjonowanymi modelami. Wprowadzana właśnie, czwarta generacja modelu Octavia to połączenie sprawdzonej technologii marki Volkswagen, rewelacyjnych materiałów wykończeniowych, designu nawiązującego do samochodów klasy premium i hybrydowego napędu. Właśnie tak powinny wyglądać współcześnie produkowane samochody, dlatego Octavia ma szanse powtórzyć rynkowy sukces swoich poprzedników. Podobnie jest z modelem Superb, który kosztuje relatywnie niewiele, jak na model klasy średniej, a dzięki kombinacji silnika elektrycznego ze spalinowym 1.4 TSi zapewnia rewelacyjne osiągi przy niskim zużyciu paliwa.

Bardzo ciekawy jest również najmniejszy, w pełni elektryczny samochód Skody – Citigoe iV, który po uwzględnieniu rządowej dopłaty jest jednym z najtańszych samochodów elektrycznych w Polsce, zapewniając przy tym sensowny, bo wynoszący około 260 kilometrów zasięg. Końcowa cena, oscylująca w graniach 50 tysięcy złotych, sprawdzona konstrukcja obecnej na rynku już od 8 lat Citygo i wydajny napęd elektryczny – to wszystko każde liczyć na sprzedażowy sukces modelu.

Sprawdź sam, jaka jest Skoda obecnie

Jednak czytanie opinii o jakimś samochodzie, a zobaczenie go na własne oczy to dwie, zupełnie różne sprawy. Dlatego, zamiast nadal zastanawiać się, jakie są nowe Skody i na jakie oferty może liczyć ich potencjalny nabywca, warto zobaczyć je na własne oczy. Najprawdopodobniej najbliższy salon Skoda jest bliżej, niż myślisz. Samochody w gamie z pewnością przykują twoją uwagę.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *