Ściereczki z mikrofibry – uniwersalny produkt do czyszczenia

Ściereczki z mikrofibry – zna je każda gospodyni domowa. Jednak nie każdy mężczyzna wie, że nadają się one nie tylko do kuchni. Świetnie sprawdzą się do czyszczenia lakieru, skórzanej tapicerki oraz kokpitu.

Użyj rąk przy lakierze

Jak wygląda standardowe mycie samochodu w wykonaniu polskich kierowców? Jedziemy na myjnię, wydajemy parę złotych i wracamy do domu. A jak powinno ono wyglądać? Na myjni powinniśmy wydać więcej niż parę złotych, by mieć pewność, że dokładnie umyliśmy nasz samochód. Dopiero wtedy możemy przejść do kolejnych czynności. Przede wszystkim warto byłoby zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki samochodowe przy pomocy których zadbamy o lakier. Nie musimy od razu wydawać setek złotych na auto detailing. Wystarczy kilkanaście, kilkadziesiąt na preparaty do lakieru. Jeżeli chcemy uodpornić nasz samochód na zanieczyszczenia a jednocześnie zależy nam, by lakier pięknie się prezentował, warto sięgnąć po wosk lub mleczko. W zależności od tego, jaki produkt wybierzemy, uzyskamy konkretny efekt.

Ściereczki z mikrofibry – do lakieru i kokpitu

Jednak by go uzyskać, trzeba użyć odpowiednich narzędzi. Przy niektórych produktach dołączane są gąbki, za pomocą których możemy je nakładać. Jednak są one z reguły niewielkie i średnio wygodne. Dlatego warto zaopatrzyć się w ściereczki z mikrofibry. Jest to najlepsze narzędzie do ręcznej pielęgnacji auta. Ściereczki z mikrofibry nie uszkodzą lakieru, a przy tym nie są drogie (najtańsze kupimy już za niecałe 10 złotych). Jeżeli kupimy środek, który nadaje się do usuwania rys z lakieru samochodowego, również możemy wykorzystać ściereczki z mikrofibry. Mają one jeszcze jedną zaletę – po zakonserwowaniu lakieru możemy ich użyć do czyszczenia środka pojazdu.

Jaki środek do czyszczenia skóry?

Najbardziej zainteresowani kupnem ściereczek z mikrofibry powinni być właściciele aut ze skórzaną tapicerką. Plastik można wyczyścić przy użyciu różnych materiałów, jednak skóra jest o wiele delikatniejsza. Wiąże się z tym również zakup profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Do skóry musimy mieć specjalny środek do czyszczenia skóry. A tych w sklepach oferujących profesjonalne kosmetyki samochodowe jest całe mnóstwo. Możemy wybierać spośród wielu produktów. Są to m.in.: balsam koloryzujący do skóry, mleczko do czyszczenia i konserwacji, pianka do czyszczenia skóry czy odżywka do skóry. Jak widać profesjonalne kosmetyki samochodowe to nie tylko czyszczenie, ale i konserwacja, która pomoże naszej tapicerce zachować trwałość na dłużej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *